nieruchomosci@multimel.pl          +48 502 231 423

   

slajd-piekna-01
slajd-piekna-02
slajd-piekna-03
slajd01
slajd05
slajd04
Previous Next Play Pause

Wizyta u notariusza to nieodłączny element procesu zakupu nieruchomości – działki budowlanej, domu jednorodzinnego czy mieszkania. O ile w przypadku zakupu lokalu od dewelopera zwykle to on wskazuje notariusza, u którego należy dopełnić wszelkich formalności, o tyle w przypadku zakupu mieszkania z rynku wtórnego i przy wielu innych czynnościach wymagających potwierdzenia notarialnego, taką osobę możemy wybrać samodzielnie.

Taksa notarialna

Pierwszą kwestią, o jakiej należy pamiętać, jest wysokość opłaty notarialnej. Zgodnie z obowiązującym prawem taksa notarialna jest maksymalną opłatą, jaką za określoną czynność może pobrać od nas notariusz. Oznacza to dość dużą elastyczność i konkurencję. Warto zatem poświęcić przynajmniej chwilę czasu, by porównać ze sobą oferty kilku notariuszy. Dzięki temu można sporo zaoszczędzić. W przypadku zakupu nieruchomości z rynku pierwotnego niestety nie zawsze jest to możliwe – to deweloper wskazuje notariusza i zwykle właśnie u takiej osoby podpisuje się dokumenty wymagające odpowiedniej notyfikacji (jeśli istnieje możliwość zmiany, warto przynajmniej sprawdzić, czy inni notariusze nie zaproponują nieco niższej ceny). W dotarciu do najkorzystniejszych ofert warto kierować się poleceniami znajomych czy bliskich członków rodziny. Kancelarii notarialnych można poszukać również w sieci. Po dotarciu do danych kontaktowych wystarczy wykonać kilka telefonów i zapytać o ceny.

Cena nie zawsze jest najważniejsza

Przy podpisywaniu ważnej umowy, chcemy znaleźć osobę godną zaufania. Kancelarię notarialną warto zatem odwiedzić nieco wcześniej, upewniając się, że spełnia ona nasze oczekiwania. Możemy również sprawdzić oceny wybranego notariusza w sieci – to nic nie kosztuje, a może pomóc w podjęciu właściwej decyzji. Niekiedy prócz ceny, liczy się również elastyczność takiej osoby, zwłaszcza godziny jej pracy – część z nas nie może wziąć wolnego w tygodniu i jednym akceptowalnym terminem na podpisanie aktu notarialnego, jest weekend. Warto również pamiętać, że niektóre biura notarialne mają dość wąskie specjalizacje. Jedne z nich zajmują się głównie podpisywaniem dokumentów związanych z zakupem i sprzedażą nieruchomości. Inne przygotowaniem intercyz małżeńskich, umów spółek, sprawami testamentowymi czy darowiznami.

Galeria

Dominów, ul. Piękna
Dominów, ul. Piękna
Dominów, ul. Piękna
Dominów, ul. Piękna
Dominów, ul. Piękna
Dominów, ul. Piękna
Dęblin, ul. Kowalskiego
Dęblin, ul. Kowalskiego
Dęblin, ul. Kowalskiego
Dęblin, ul. Kowalskiego
Dęblin, ul. Kowalskiego
Dęblin, ul. Kowalskiego
Dęblin, ul. Kowalskiego
Dęblin, ul. Kowalskiego
1
1
1
1
2
2
2
2
4
4
3
3
3
3
4
4
6
6

logo2

Biuro sprzedaży mieszkań i wynajmu lokali użytkowych

Biuro sprzedaży:
+48 502 231 423
+48 516 141 905
nieruchomosci@multimel.pl

Sekretariat:
+48 81 75 18 612

Adres:
20-388 Lublin, Dominów 130A