slajd-rynek-01
slajd-rynek-02
slajd-parkowa-parter-wolno
slajd-parkowa-parter
slajd-parkowa-00
slajd-parkowa-00-a
slajd-piekna-01
Previous Next Play Pause

Wybór projektu wymarzonego domu wymaga uwzględnienia licznych aspektów, w tym wyboru odpowiedniego systemu ogrzewania. W kontekście nowoczesnego budownictwa, które realizuje Multimel Nieruchomości w swoich nowych inwestycjach pod Lublinem, priorytetem jest stworzenie komfortowej przestrzeni o optymalnej temperaturze, minimalizującej jednocześnie zapotrzebowanie na obsługę. Coraz częściej specjaliści rekomendują wykorzystanie pomp ciepła jako alternatywy dla tradycyjnych systemów grzewczych. Dlaczego warto rozważyć inwestycję w dom jednorodzinny wyposażony pompę ciepła? W niniejszym artykule omówimy kluczowe aspekty i korzyści związane z tym innowacyjnym rozwiązaniem zastosowanym na Osiedlu Parkowa.

Pompa ciepła w domu jednorodzinnym a tradycyjne systemy grzewcze

Tradycyjne systemy ogrzewania, takie jak gazowe, olejowe, elektryczne lub opalane paliwami stałymi, opierają się na spalaniu paliw w celu osiągnięcia pożądanej temperatury wewnątrz budynku. Jednakże, istnieje ważna kwestia, którą trzeba wziąć pod uwagę - aby uzyskać komfortową temperaturę 20°C, system musi wytworzyć temperaturę sięgającą nawet 1500°C w kotle. To oznacza, że ogromna ilość energii jest marnowana. Pompa ciepła, w przeciwieństwie do tradycyjnych systemów, nie "produkuje" energii. Nie wymaga procesu spalania, co oznacza brak spalin, popiołu, kurzu i innych efektów ubocznych. Pompy ciepła w pełni wykorzystują energię zawartą w środowisku naturalnym, taką jak energia zgromadzona w wodzie, gruncie i powietrzu. Korzystanie z tych zasobów jest nie tylko korzystne dla środowiska, ale również eliminuje potrzebę posiadania kotłowni, składu opału i całej infrastruktury związanej z tradycyjnymi paliwami. Dzięki odpowiednim procesom termodynamicznym pompa ciepła jest w stanie przetworzyć energię pierwotną i dostarczyć ją do instalacji grzewczej zgodnie z zapotrzebowaniem, przy minimalnym użyciu energii elektrycznej. Koszty eksploatacji pomp ciepła są związane głównie z zakupem energii elektrycznej do utrzymania pracy systemu, a nie do ogrzewania wody. W przybliżeniu, każdy 1 kW energii elektrycznej, zużywany przez pompę ciepła, może dostarczyć nawet do 5 kW ciepła, co czyni pompę ciepła niezwykle efektywnym rozwiązaniem.

Rodzaje pomp ciepła i ich zastosowanie w domu jednorodzinnym

Istnieje kilka rodzajów pomp ciepła, które mogą znaleźć swoje zastosowanie w budownictwie jednorodzinnym. Dobór odpowiedniej technologii jednak zawsze wymaga szczegółowej analizy warunków i możliwości inwestorskich. Pierwszym krokiem jest określenie źródła ciepła. Istnieją pompy ciepła gruntowe, które wykorzystują grunty do uzyskania energii cieplnej,  charakteryzują się one najwyższą wydajnością. Mogą one zaspokoić 100% zapotrzebowania budynku na ciepło, włączając w to ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową. Kolejnym rodzajem są pompy ciepła powietrzne, które również mogą być efektywnym źródłem ciepła przez cały rok, a także mogą być używane do chłodzenia budynku latem.

Jak działa pompa ciepła?

Pompy ciepła składają się z dwóch głównych części: źródła dolnego i źródła górnego. Źródło dolne to miejsce, w którym pobierana jest energia cieplna, takie jak grunt, woda lub powietrze. Źródło górne to odbiornik tej energii, najczęściej jest to system ogrzewania podłogowego lub klimakonwektor. Zasada działania pompy ciepła jest podobna do działania lodówki, ale w odwrotnym kierunku. Pompa ciepła przenosi ciepło z jednego źródła, takiego jak ziemia, woda lub powietrze, do wnętrza domu. W celu osiągnięcia tego celu, zużywa energię elektryczną tylko do napędu procesu, a nie do bezpośredniego wytwarzania ciepła. To sprawia, że jest niezwykle efektywna i energooszczędna.

Korzyści zastosowania pompy ciepła w domu jednorodzinnym

Zastosowanie pompy ciepła w budownictwie jednorodzinnym przynosi szereg korzyści:

Efektywność energetyczna - pompy ciepła charakteryzują się znacznie wyższą sprawnością w porównaniu do tradycyjnych systemów grzewczych. Mogą osiągnąć współczynnik efektywności energetycznej (COP) wynoszący nawet 3-5, co oznacza, że na każdy zużyty kW energii elektrycznej otrzymujemy 3-5 kW ciepła.

Redukcja emisji CO2 - dzięki wysokiej efektywności energetycznej pompy ciepła emitują znacznie mniej dwutlenku węgla niż tradycyjne systemy ogrzewania, co przyczynia się do ochrony środowiska.

Elastyczność - pompy ciepła mogą być zintegrowane z istniejącymi systemami ogrzewania, takimi jak podłogowe ogrzewanie lub grzejniki, co ułatwia adaptację w już istniejących domach.

Zróżnicowane źródła ciepła - pompę ciepła można dostosować do lokalizacji i warunków gruntu poprzez wybór odpowiedniego źródła ciepła, takiego jak powietrze, ziemia (geotermalne) lub woda (hydrotermalne).

Domy jednorodzinne pod Lublinem z pompą ciepła

Pompa ciepła stanowi nowoczesne i ekologiczne rozwiązanie, które doskonale sprawdza się w budownictwie jednorodzinnym. Jej zdolność do efektywnego wykorzystania energii z otoczenia, w połączeniu z niską emisją CO2, czyni ją atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnych systemów ogrzewania. Multimel Nieruchomości wyposaża swoje nowe inwestycje w pompę ciepła, aby stworzyć efektywny, komfortowy i ekologiczny dom, który spełni najbardziej wygórowane oczekiwania. Nowe osiedle domów jednorodzinnych Parkowa w Dominowie pod Lublinem to propozycja dla każdego. Ofertę stanowią zarówno projekty większych domów jednorodzinnych piętrowych w zabudowie bliźniaczej, jak i mniejszych parterowych, wolnostojących domów jednorodzinnych lub wygodnych parterowych bliźniaków. Do każdego z domów przynależą ogrodzone działki, na których można stworzyć kameralną zieloną strefę rekreacyjną. Domy oferowane przez Multimel Nieruchomości cechuje standard premium, co oznacza, że są wyposażone w system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, instalację fotowoltaiczną oraz pompę ciepła, co przynosi widoczne pozytywne rezultaty w trosce o środowisko naturalne oraz wyraźne korzyści z eksploatacji. Inwestycja Dominów Parkowa jest skierowana do klientów, którzy doceniają spokój kameralnego osiedla, położonego obok obszarów zielonych i rekreacyjnych, takich jak park, stawy, stadnina koni i boiska sportowe. Mieszkańcy osiedla w Dominowie mogą skorzystać z kluczowych usług, takich jak przychodnia, apteka, sklepy, poczta, żłobki i przedszkola, a także mieć dostęp do komunikacji miejskiej. Szybki dojazd do centrum Lublina to również atut tego osiedla. Jeśli chcesz połączyć komfort i niezawodność nowoczesnego budownictwa z ekologią i piękną przyrodą wybierz osiedle Parkowa, w cudownej zielonej oazie podmiejskiej w Dominowie.

Zapraszamy do kontaktu:

Biuro sprzedaży:

 +48 502 231 423

 +48 516 141 905

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Galeria

Dominów, Rynek
Dominów, Rynek
Dominów, Rynek
Dominów, Rynek
Domy jednorodzinne parterowe wolnostojące DOMINÓW PARKOWA
Domy jednorodzinne parterowe wolnostojące DOMINÓW PARKOWA
Domy jednorodzinne parterowe wolnostojące DOMINÓW PARKOWA
Domy jednorodzinne parterowe wolnostojące DOMINÓW PARKOWA
DOMINÓW PARKOWA, budynki jednorodzinne parterowe w zabudowie bliźniaczej
DOMINÓW PARKOWA, budynki jednorodzinne parterowe w zabudowie bliźniaczej
DOMINÓW PARKOWA, budynki jednorodzinne parterowe w zabudowie bliźniaczej
DOMINÓW PARKOWA, budynki jednorodzinne parterowe w zabudowie bliźniaczej
DOMINÓW PARKOWA
DOMINÓW PARKOWA
DOMINÓW PARKOWA
DOMINÓW PARKOWA
DOMINÓW PARKOWA
DOMINÓW PARKOWA
DOMINÓW PARKOWA
DOMINÓW PARKOWA
DOMINÓW PIĘKNA
DOMINÓW PIĘKNA
DOMINÓW PIĘKNA
DOMINÓW PIĘKNA
Dęblin, ul. Kowalskiego
Dęblin, ul. Kowalskiego
Dęblin, ul. Kowalskiego
Dęblin, ul. Kowalskiego
Dęblin, ul. Kowalskiego
Dęblin, ul. Kowalskiego
Dęblin, ul. Kowalskiego
Dęblin, ul. Kowalskiego
1
1
1
1
2
2
2
2
4
4
3
3
3
3
4
4
6
6

logo2

Biuro sprzedaży mieszkań i wynajmu lokali użytkowych

Biuro sprzedaży:
+48 502 231 423
+48 516 141 905
nieruchomosci@multimel.pl

Sekretariat:
+48 81 75 18 612

Adres:
20-388 Lublin, Dominów 130A