slajd-rynek-01
slajd-rynek-02
slajd-parkowa-parter-wolno
slajd-parkowa-parter
slajd-parkowa-00
slajd-parkowa-00-a
slajd-piekna-01
Previous Next Play Pause

Cena mieszkania to jedna z najważniejszych kwestii uwzględnianych przez inwestorów przy zakupie lub wynajmie nieruchomości. Szczególnie w obecnym czasie obniżonych możliwości gospodarczych każdy stara się bardzo dokładnie analizować wydatki, a zakup mieszkania jest przecież niezwykle poważną, nie rzadko wiążącą na całe życie decyzją. Bez względu na to, czy inwestorzy dokonują bezpośredniej zapłaty z własnej kieszeni, czy też korzystają z ofert kredytów bankowych, cena mieszkania ma zawsze decydujące znaczenie. Ostateczny koszt zakupu mieszkania uzależniony jest od wielu czynników. Do głównych determinantów ceny mieszkania zwykle zalicza się lokalizację, metraż, stan techniczny oraz dodatkowe udogodnienia. Przyjrzyjmy się zatem nieco bliżej tym czynnikom, aby dowiedzieć się, co kształtuje ostateczną cenę nieruchomości na rynku.

Lokalizacja, cena gruntu oraz dostęp do udogodnień

Powtarzane nieustannie przez agentów nieruchomości stwierdzenie, że przy inwestycji w nieruchomości liczy się lokalizacja, lokalizacja i… lokalizacja to w rzeczy samej klucz do wyceny mieszkania. Jednakże nie chodzi tu tylko o samo położenie inwestycji w sensie geograficznym, choć przyjęło się tak twierdzić. Podstawą do wyceny nieruchomości w danej lokalizacji jest cena gruntu. Mieszkania położone w centrum miasta są zwykle droższe niż te zlokalizowane na obrzeżach, gdyż właśnie te grunty są wyceniane najdrożej. Ale istnieją także inwestycje zlokalizowane w dzielnicach o wysokiej atrakcyjności, uznawanych za prestiżowe. Mogą one znajdować się nawet w dużej odległości od centrum a jednak są zwykle droższe niż te położone w mniej atrakcyjnych dzielnicach. Udogodnienia, takie jak dostęp do pełnej infrastruktury, bliskość atrakcji, galerii handlowych z pełną ofertą oraz łatwy i szybki dostęp do środków komunikacji wyznacza standard, który zwykle wpływa na wyższą wartość mieszkania. Inwestycje, dla których określimy wysoki parametr we wszystkich trzech wspomnianych czynnikach będą z pewnością droższe. Nie zawsze jednak zakup nieruchomości spełniającej te kryteria jest opłacalną inwestycją. Wartość mieszania należy także rozpatrywać przez pryzmat potrzeb i oczekiwań inwestora.

Metraż i standard mieszkania ma znaczenie

Oczywiście wielkość mieszkania również ma wpływ na jego cenę. Im większe mieszkanie, tym wyższa cena. Jednakże pamiętajmy, że koszt użytkowego metra kwadratowego powierzchni dużego mieszkania jest przeważnie niższy niż np. kawalerki. Warto jednak dokładnie przyjrzeć się kilku konkurencyjnym ofertom, bo w ostatnich czasach nie jest to już regułą. Bywa także, że mieszkania z większą liczbą łazienek i pomieszczeń gospodarczych są zwykle droższe niż te z mniejszą liczbą tych pomieszczeń. Dostępność własnych miejsc parkingowych, dużego tarasu, czy ogrodu również wpływa na cenę mieszkania. Podobnie wygląda to w przypadku oferowanego standardu i zastosowanych technologii budownictwa. Poziom oferowanego standardu mieszkania ma również niebagatelny wpływ na jego cenę. Warto pamiętać, że cena mieszkania to nie tylko koszt zakupu, ale również koszt utrzymania i eksploatacji. Mieszkania w nowych budynkach zazwyczaj kosztują więcej niż te w starszych budynkach, ale mogą być tańsze w utrzymaniu. Innym ważnym czynnikiem jest dostępność finansowania. Mieszkania w stanie deweloperskim są znacznie tańsze, niż te wykończone pod klucz. Tu jednak inwestor po zakupie bierze oczywiście pod uwagę konieczność przeprowadzenia prac wykończeniowych. Ostatnio dość istotnym kryterium przy wycenie stanowią także zastosowane innowacyjne rozwiązania technologiczne. To nie tylko wynik przepisów regulujących kwestie norm stosowanych w budownictwie, ale także dbałość o ochronę środowiska. Proekologiczne technologie mogą podnosić koszt budowy inwestycji, a przez to wpływać na ostateczną cenę mieszkania. Zdarza się jednak, że oferta dewelopera uwzględnia wszystkie dodatkowe rozwiązania utrzymując nadal atrakcyjność ceny. Wynika ona z dążenia do utrzymania wysokiego poziomu konkurencyjności i zapewnienia nabywcy o opłacalności inwestycji.

Wahania rynku, siła nabywcza, koniunktura - determinują ceny mieszkania

Cena mieszkania jest również uzależniona od rynku nieruchomości w danym momencie. W okresie wzrostu popytu ceny zwykle rosną. Mieszkania, które są łatwiej dostępne do finansowania, zwykle są tańsze niż te, które są trudniej dostępne. Ostatnie zawirowania związane z trudnością pozyskania zdolności kredytowych mogą posłużyć nam za przykład. Inwestycje, na które inwestorzy mogli szybciej otrzymać kredyt cieszyły się największa popularnością. Konkretnie dotyczy to mieszkań o małym i średnim metrażu, gdyż zakup ich definiowała średnia zdolność kredytowa inwestorów. Wysokie stopy procentowe i podwyższanie progów znacznie ograniczyły możliwości zakupu większych mieszkań. Dodatkowo warto tu dodać, że cena mieszkania również może być związana z istnieniem różnych programów rządowych, wspierających zakup mieszkania. Programy te często oferują preferencyjne warunki kredytowe lub dopłaty do ceny mieszkania., określając jednocześnie wytyczne zarówno dla deweloperów jak i inwestorów.

Cena mieszkania a konkurencyjność oferty dewelopera

Warto zwrócić uwagę na to, że cena mieszkania ma również związek z dążeniem do utrzymania wysokiej konkurencyjności na rynku nieruchomości. Nie dotyczy to jedynie kwestii podaży i popytu, ale przede wszystkim polityki sprzedaży dewelopera. Zakup mieszkania to nieustannie najbardziej pewna i korzystna inwestycja, nawet przy uwzględnieniu wahania rynku. Dlatego warto decyzję tą bardzo dokładnie przeanalizować i wybrać opcję, która spełni najwięcej kryteriów wyznaczanych przez potrzeby i oczekiwania inwestora. Należy wziąć pod uwagę każdy ze wspomnianych czynników i ocenić korzyści jakie może przynieść inwestycja. Poszukując nowego mieszkania w standardzie deweloperskim, w spokojnej i bezpiecznej lokalizacji, z dostępem do udogodnień warto rozejrzeć się za ofertami na obrzeżach miast. Powstające spokojne i ekologiczne osiedla wokół Lublina to enklawy, które zapewniają najlepsze warunki dla każdego inwestora. Nowe mieszkania w Dominowie zaspokoją potrzeby każdego, zarówno dużej rodziny z dziećmi, jak i aktywnego singla. Nowoczesne rozwiązania technologiczne zapewnią niskie koszty eksploatacji i wygodę funkcjonowania. W pobliżu znajdują się wszystkie udogodnienia i pełna infrastruktura. A cena mieszkań mimo tak rozbudowanej wszechstronnej oferty nadal pozostaje atrakcyjna. Jest to wynik przede wszystkim przezorności dewelopera i dążenia do zapewnienia jak najlepszych rozwiań dla każdego inwestora.

Multimel Nieruchomości oferuje sprzedaż nowoczesnych i komfortowych mieszkań, a także wygodnych domów jednorodzinnych. Zapraszamy do kontaktu: +48 502 231 423
+48 516 141 905

Galeria

Dominów, Rynek
Dominów, Rynek
Dominów, Rynek
Dominów, Rynek
Domy jednorodzinne parterowe wolnostojące DOMINÓW PARKOWA
Domy jednorodzinne parterowe wolnostojące DOMINÓW PARKOWA
Domy jednorodzinne parterowe wolnostojące DOMINÓW PARKOWA
Domy jednorodzinne parterowe wolnostojące DOMINÓW PARKOWA
DOMINÓW PARKOWA, budynki jednorodzinne parterowe w zabudowie bliźniaczej
DOMINÓW PARKOWA, budynki jednorodzinne parterowe w zabudowie bliźniaczej
DOMINÓW PARKOWA, budynki jednorodzinne parterowe w zabudowie bliźniaczej
DOMINÓW PARKOWA, budynki jednorodzinne parterowe w zabudowie bliźniaczej
DOMINÓW PARKOWA
DOMINÓW PARKOWA
DOMINÓW PARKOWA
DOMINÓW PARKOWA
DOMINÓW PARKOWA
DOMINÓW PARKOWA
DOMINÓW PARKOWA
DOMINÓW PARKOWA
DOMINÓW PIĘKNA
DOMINÓW PIĘKNA
DOMINÓW PIĘKNA
DOMINÓW PIĘKNA
Dęblin, ul. Kowalskiego
Dęblin, ul. Kowalskiego
Dęblin, ul. Kowalskiego
Dęblin, ul. Kowalskiego
Dęblin, ul. Kowalskiego
Dęblin, ul. Kowalskiego
Dęblin, ul. Kowalskiego
Dęblin, ul. Kowalskiego
1
1
1
1
2
2
2
2
4
4
3
3
3
3
4
4
6
6

logo2

Biuro sprzedaży mieszkań i wynajmu lokali użytkowych

Biuro sprzedaży:
+48 502 231 423
+48 516 141 905
nieruchomosci@multimel.pl

Sekretariat:
+48 81 75 18 612

Adres:
20-388 Lublin, Dominów 130A