nieruchomosci@multimel.pl          +48 502 231 423

   

slajd-piekna-01
slajd-piekna-02
slajd-piekna-03
slajd01
slajd05
slajd04
Previous Next Play Pause

W wielu nowych domach mieszkalnych lokale na parterze znajdują się na poziomie gruntu i zwykle oferowane są wraz z przylegającymi do nich niewielkimi ogródkami. Pomimo dodatkowej przestrzeni użytkowej, którą przy odrobinie wysiłku można zagospodarować w niezwykle funkcjonalny sposób, takie mieszkania nie cieszą się zbyt dużym powodzeniem kupujących. Z czego to wynika? Czy nowe mieszkania na parterze rzeczywiście nie mają żadnych zalet?

Dlaczego mieszkania na parterze są mniej popularne?

To pochodna wielu kwestii, przede wszystkim obawy przed utratą poczucia prywatności. Takie mieszkania są najbardziej odsłonięte i do ich wnętrza z łatwością można zajrzeć z poziomu ulicy, chodnika czy zlokalizowanego pod domem parkingu. To pociąga za sobą konieczność inwestowania w żaluzje czy inne przesłony okienne. Poza tym mieszkania na parterze uważane są za głośne, ciemne, wilgotne i dość zimne, a to odstrasza od ich zakupu. Oczywiście zwykle nie jest to prawdą, ale stereotypy wynikające z doświadczeń użytkowników parterowych mieszkań, które powstawały kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu, są dość powszechne i silnie rzutują na współczesne wybory inwestycyjne.

Warto pamiętać, że mieszkanie na parterze, dzięki przylegającemu do niego ogródkowi, jest odseparowane od przestrzeni publicznej. Wystarczy kilka nasadzeń, lamelowe ogrodzenie lub siatka maskująca i poczucie prywatności od razu wkracza na wyższy poziom. Poza tym większość mieszkań na parterze od razu oferowana jest wraz z oknami zabezpieczonymi przez profesjonalne żaluzje antywłamaniowe, co wpływa nie tylko na zwiększenie poczucia prywatności, ale i bezpieczeństwa. W kwestii nasłonecznienia wiele zależy od położenia mieszkania względem kierunków świata – najlepiej wybierać mieszkania z oknami salonu skierowanymi na południowy-wschód. Ciepło we wnętrzu to z kolei pochodna jakości wykonania budynku oraz tego, czy znajduje się pod nim garaż podziemny – to dodatkowa izolacja, dzięki której w mieszkaniu powinno być cieplej. W nowych budynkach do izolacji cieplnej, akustycznej i przed wilgocią przykłada się szczególnie dużo uwagi, w związku z czym problemy z zimnem czy podciągającą od gruntu wilgocią należą do rzadkości.

Dlaczego warto zainteresować się mieszkaniami na parterze?

Największym atutem tego typu lokali jest cena. Ze względu na mniejszą popularność wśród kupujących, ceny mieszkań na parterze są zwykle nieco niższe niż lokali położonych na wyższych kondygnacjach budynku – odnosi się to przede wszystkim do mieszkań na parterze bez ogródka. Gdy mieszkanie oferowane jest wraz z ogródkiem, to właśnie on staje się jednym z jego największych atutów. Takie mieszkania w szczególności polecane są rodzinom z dziećmi, osobom palącym, trzymającym w domu psa lub inne zwierzę, które może przebywać na świeżym powietrzu. Prywatny ogródek to idealne miejsce do zabawy i wypoczynku, zwłaszcza jeśli w jego pobliżu nie został zlokalizowany parking. Ogródek może posłużyć nam także za podręczny magazyn na rowery czy inne akcesoria sportowe, miejsce na grilla, narzędzia czy zorganizowanie niewielkiego warsztatu.

Bezproblemowy dostęp do lokali na parterze to jeden z niedostrzeganych i często pomijanych atutów tego typu mieszkań. Brak konieczności codziennego pokonywania schodów czy korzystania z windy to spore ułatwienie nie tylko dla osób niepełnosprawnych i w podeszłym wieku, ale także dla rodzin z małymi dziećmi. Gdy mieszkanie znajduje się na parterze, a budynek został wykonany w ten sposób, by do wejścia na pierwszy poziom nie trzeba było pokonywać żadnych przeszkód (schodów czy wysokich progów), jego użytkowanie jest niezwykle komfortowe. Takie lokale będą doskonałym wyborem dla rodziców z dzieckiem wciąż korzystającym z wózka, dla miłośników rowerów, którzy cenny sprzęt przechowują w domu czy osób korzystających z tradycyjnych lub elektrycznych wózków inwalidzkich.

Galeria

Dominów, ul. Piękna
Dominów, ul. Piękna
Dominów, ul. Piękna
Dominów, ul. Piękna
Dominów, ul. Piękna
Dominów, ul. Piękna
Dęblin, ul. Kowalskiego
Dęblin, ul. Kowalskiego
Dęblin, ul. Kowalskiego
Dęblin, ul. Kowalskiego
Dęblin, ul. Kowalskiego
Dęblin, ul. Kowalskiego
Dęblin, ul. Kowalskiego
Dęblin, ul. Kowalskiego
1
1
1
1
2
2
2
2
4
4
3
3
3
3
4
4
6
6

logo2

Biuro sprzedaży mieszkań i wynajmu lokali użytkowych

Biuro sprzedaży:
+48 502 231 423
+48 516 141 905
nieruchomosci@multimel.pl

Sekretariat:
+48 81 75 18 612

Adres:
20-388 Lublin, Dominów 130A