slajd-rynek-01
slajd-rynek-02
slajd-parkowa-parter-wolno
slajd-parkowa-parter
slajd-parkowa-00
slajd-parkowa-00-a
slajd-piekna-01
Previous Next Play Pause

Dom parterowy cieszy się nieustannie ogromnym zainteresowaniem inwestorów. Szczególnie podkreśla się ergonomiczny i funkcjonalny charakter pomieszczeń znajdujących się na jednym poziomie. Ale zalet projektu domu parterowego jest o wiele więcej. Oczywiście nie bez znaczenia pozostaje technologia budowania oraz standard wykonawstwa. Ale stojąc w obliczu wyboru projektu domu spośród nieograniczonej ilości dostępnych na rynku, bez wątpienia warto zastanowić się dłużej nad nowoczesnym i wygodnym domem parterowym. Jakie są zalety domu parterowego? Gdzie najlepiej kupić projekt domu? Na co zwrócić uwagę przy zakupie domu parterowego? Z tego artykułu dowiesz się dlaczego projekt domu parterowego Multimel Nieruchomości jest znakomitym wyborem i jakie korzyści może przynieść ci zamieszkanie w domu parterowym pod Lublinem.

Dom parterowy – charakterystyka projektu

Projekt domu parterowego opiera się na konstrukcji pomieszczeń położonych na jednym poziomie. Nazwa takiego układu pochodzi z języka francuskiego, w którym „par terre”  oznacza budynek stojący „na ziemi”. Dom parterowy zaprojektowany jest w taki sposób, że wszystkie jego pomieszczenia (nie wliczając w to ewentualnego podpiwniczenia oraz strychu) położone są na jednej kondygnacji. Tym samym projekt nie zakłada konieczności zastosowania schodów. W domu parterowym w zależności od metrażu i wielkości działki projektuje się kilka sypialni, salon, kuchnię lub aneks kuchenny, łazienkę, toaletę oraz pomieszczenia gospodarcze. Mieszkańcy takiego domu zatem mogą dotrzeć do wybranego miejsca bez potrzeby wspinania się po schodach. Podobne rozwiązanie dotyczy wyjścia na taras. W projekcie domu jednorodzinnego nie ma balkonów ani tarasów na piętrze. Dzięki temu inwestor unika kwestii izolacji podłoża. W projekcie domu parterowego Parkowa oferowanego przez Multimel Nieruchomości układ pomieszczeń wraz z wbudowanym garażem został w taki sposób przemyślany, aby zaspokoił wszystkie potrzeby rodziny z dziećmi. W domach jednorodzinnych pod Lublinem, na ulicy Parkowej w Dominowie przewidziano trzy sypialnie, salon, kuchnię łazienkę oraz dwa pomieszczenia gospodarcze, które można przeznaczyć na pralnię i spiżarnię. W projekcie zaprojektowano bardzo duże okna, dzięki temu cała przestrzeń jest znakomicie doświetlona. Ponadto z dwóch stron budynku zastosowano wyjście na taras. Mieszkańcy mogą wypoczywać w przyległym ogrodzie w miejscach różnych pod względem kierunków geograficznych (odmienne nasłonecznienie). Takie rozwiązanie pozwala również na wizualne powiększenie wnętrza, gdyż stosując bardzo obszerne okna stwarza się wrażenie nieograniczonej przestrzeni, jak również wtopienia w piękno przyrody.

Dom parterowy – zalety projektu

Dom parterowy ma bardzo wiele zalet. Wspomniany wcześniej układ pomieszczeń znajdujących się tylko na jednym poziomie jest najlepszych rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi, osób z niepełnosprawnością lub dla seniorów. Brak konieczności wchodzenia i schodzenia po schodach sprzyja zwiększeniu bezpieczeństwa i pozwala na szybkie i wygodne dotarcie do wybranego pomieszczenia. Zaletą jest również brak wysokich tarasów i balkonów. Tutaj obok ważnego aspektu bezpieczeństwa istotna jest także oszczędność czasu i pieniędzy. Inwestor bowiem nie musi liczyć się z koniecznością solidnej izolacji podłoża. W projektach posiadających balkony i tarasy na piętrze zawsze należy uwzględnić solidne zabezpieczenie i uszczelnienie nawierzchni, aby nie dochodziło do przecieków. W domu parterowym nie ma takiej konieczności. Oszczędność finansowa to bardzo duży atut projektów budynków jednokondygnacyjnych. Kwestia ta bowiem dotyczy wielu aspektów i wiąże się z kilkoma istotnymi cechami domów parterowych. Powszechnie uważa się, że ogrzanie domu z jednym poziomem wymaga mniej czasu, a co za tym idzie, mniejszej eksploatacji materiałów grzewczych. Ponadto ciepło rozkłada się równomiernie, mniejsze ściany oznaczają mniej newralgicznych miejsc takich jak np. mostki termiczne. Właściwa realizacja projektu domu parterowego zapewni zatem spore oszczędności dla inwestora. Kwestia finansowa zatem w największej mierze decyduje o popularności tego typu budynku mieszkalnego.

Dom parterowy pod Lublinem – z myślą o oszczędnościach inwestora

Szczególnie warto zwrócić uwagę na osiedle domów jednorodzinnych Parkowa pod Lublinem. W Dominowie powstają domy w układzie bliźniaczym. Oznacza to, że jedna ściana jest całkowicie przyległa, a tym samym powstaje spora oszczędność na kosztach ogrzewania. Współdzielona bardzo gruba ściana nośna chroni budynek przed utratą ciepła. Biorąc pod uwagę ceny surowców wykorzystywanych do ogrzewania domu, argument o oszczędności jest decydujący przy wyborze projektu domu. Dodatkowo należy także dodać, że sama budowa domu parterowego pochłania o wiele mniej kosztów niż inwestycje kilkukondygnacyjne. Wykorzystuje się mniej materiałów, potrzeba mniej czasu i pieniędzy na wykończenie wnętrz. Cena gotowego projektu domu parterowego w standardzie deweloperskim jest zatem niezwykle konkurencyjna. Ponadto w projekcie oferowanym przez Multimel Nieruchomości pomieszczenia zaprojektowano w taki sposób, aby światło dzienne jak najdłużej docierało swobodnie w każde miejsce. Nie ponosi się zatem zbędnych kosztów na doświetlanie wnętrza. Wszystkie pomieszczenia są zaprojektowane z myślą o komfortowym i funkcjonalnym użytkowaniu. Strefa dzienna i nocna zostały tak zaprojektowane, aby funkcjonowały oddzielnie i nie zaburzały komfortowego tryby życia. Dodatkowo projektant przemyślał opcję dla wymagających inwestorów, którzy powierzchnię 120 m2 domu parterowego chcieliby powiększyć do 170 m2 przekształcając strych w poddasze użytkowe. Natomiast wszystkie technologie zostały zastosowane w celu  niezawodnej i oszczędnej eksploatacji mediów. Bowiem w opcji premium dom parterowy w zabudowie bliźniaczej pod Lublinem wyposażono w system paneli fotowoltaicznych, rekuperację z odzyskiem ciepła oraz pompę ciepła. Domy parterowe jednorodzinne w okolicach Lublina oferowane przez Multimel Nieruchomości są położone na własnościowej większej działce, którą inwestor może zaaranżować według własnego upodobania. Działka jest ogrodzona w nowoczesnym stylu idealnie dopasowanym do elewacji budynku. Samo osiedle domów jednorodzinnych Parkowa powstało w pięknej i ekologicznie czystej okolicy, w bliskości z naturą. Mimo jednak wtopienia osiedla domów parterowych w pobliską zieloną okolicę przyszli mieszkańcy mogą liczyć na wszystkie udogodnienia. W pobliżu znajdują się sklepy, urzędy, żłobki, przedszkola i pozostałe niezbędne punkty. Ponadto obok kursuje komunikacja miejska, która można bezproblemowo szybko dotrzeć do centrum Lublina. Decydując się zatem za projekt parterowego domu jednorodzinnego Parkowa w Dominowie inwestor zyskuje wygodne, funkcjonalne miejsce do zamieszkania na lata.

Galeria

Dominów, Rynek
Dominów, Rynek
Dominów, Rynek
Dominów, Rynek
Domy jednorodzinne parterowe wolnostojące DOMINÓW PARKOWA
Domy jednorodzinne parterowe wolnostojące DOMINÓW PARKOWA
Domy jednorodzinne parterowe wolnostojące DOMINÓW PARKOWA
Domy jednorodzinne parterowe wolnostojące DOMINÓW PARKOWA
DOMINÓW PARKOWA, budynki jednorodzinne parterowe w zabudowie bliźniaczej
DOMINÓW PARKOWA, budynki jednorodzinne parterowe w zabudowie bliźniaczej
DOMINÓW PARKOWA, budynki jednorodzinne parterowe w zabudowie bliźniaczej
DOMINÓW PARKOWA, budynki jednorodzinne parterowe w zabudowie bliźniaczej
DOMINÓW PARKOWA
DOMINÓW PARKOWA
DOMINÓW PARKOWA
DOMINÓW PARKOWA
DOMINÓW PARKOWA
DOMINÓW PARKOWA
DOMINÓW PARKOWA
DOMINÓW PARKOWA
DOMINÓW PIĘKNA
DOMINÓW PIĘKNA
DOMINÓW PIĘKNA
DOMINÓW PIĘKNA
Dęblin, ul. Kowalskiego
Dęblin, ul. Kowalskiego
Dęblin, ul. Kowalskiego
Dęblin, ul. Kowalskiego
Dęblin, ul. Kowalskiego
Dęblin, ul. Kowalskiego
Dęblin, ul. Kowalskiego
Dęblin, ul. Kowalskiego
1
1
1
1
2
2
2
2
4
4
3
3
3
3
4
4
6
6

logo2

Biuro sprzedaży mieszkań i wynajmu lokali użytkowych

Biuro sprzedaży:
+48 502 231 423
+48 516 141 905
nieruchomosci@multimel.pl

Sekretariat:
+48 81 75 18 612

Adres:
20-388 Lublin, Dominów 130A