biuro@multimel.pl          +48 502 231 423

   

slajd01
slajd02
slajd03
slajd05
slajd04
Previous Next Play Pause

Szukasz mieszkania dostosowanego do własnych potrzeb? Zdecydowałeś się na określoną lokalizację i sprawdziłeś dewelopera? Jedną z ostatnich kwestii, jaką powinieneś się zająć, jest określenie swoich preferencji względem piętra, na którym ma znajdować się wymarzona przez Ciebie nieruchomość.

Wbrew pozorom wybór mieszkania na parterze lub piętrze niesie ze sobą różne konsekwencje. Jeśli kupujesz mieszkanie z myślą o przyszłości, poświęcić tej kwestii nieco więcej uwagi. Jakie zalety i wady wiążą się z mieszkaniem na parterze lub piętrze? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w dalszej części tekstu.

Lokale na najniższej kondygnacji

W społecznej opinii krąży wiele negatywnych stereotypów dotyczących mieszkań zlokalizowanych na najniższych poziomach budynków mieszkalnych. Do najpopularniejszych z nich zaliczyć można opinie, że tego typu mieszkania nie oferują poczucia prywatności, są głośne, ciemne i zimne, a także, że wybór takiego mieszkania wiąże się ze zwiększonym ryzykiem włamania lub aktów wandalizmu. Warto jednak pamiętać, że opinie tego typu w zdecydowanej większości odnoszą się do mieszkań zlokalizowanych w starych kamienicach lub w zaniedbanych blokach mieszkalnych położonych w mniej reprezentacyjnych miejscach. Nowe osiedla mieszkalne wyglądają zupełnie inaczej i wszelkie negatywne opinie odnoszące się do mieszkań na parterze, w najmniejszym stopniu nie dotyczą tego typu nieruchomości.

W nowych budynkach jednorodzinnych parter znajduje się zwykle na wysokości przekraczającej wzrost przeciętnego człowieka, a zatem osoba przechadzająca się wokół budynku, nie ma możliwości zaglądania do wnętrz mieszkań zlokalizowanych na jego parterze. Co więcej, dla zwiększenia poczucia prywatności i bezpieczeństwa mieszkańców najniżej położonych mieszkań, ich okna zwykle wyposażone są w estetyczne, zewnętrzne rolety antywłamaniowe. W takich mieszkaniach nie powinno być również problemów z ciepłem, nadmiernym hałasem czy brakiem dostępu do światła słonecznego. Nowe budynki mieszkalne projektowane są w ten sposób, by wszystkie lokale, niezależnie od kondygnacji, na której się znajdują, miały podobną akustykę, izolację termiczną oraz podobny dostęp do światła słonecznego.

Największą zaletą mieszania na parterze jest brak konieczności codziennego pokonywania wielu schodów lub oczekiwania na windę. Do takiego mieszkania jest najłatwiejszy dostęp, co będzie dużą zaletą dla osób niepełnosprawnych i starszych, a także dla rodzin z małymi dziećmi. Warto również pamiętać, że w wielu współczesnych budynkach mieszkalnych do mieszkań na parterze przynależą niewielkie ogrody lub tarasy, co w pozytywny sposób wpływa na komfort i atrakcyjność życia w takim miejscu. Poza tym mieszkania na parterze są często nieco tańsze od lokali na wyższych kondygnacjach.

Mieszkania na wyższym piętrze

Największym plusem tego typu lokali są atrakcyjne widoki z okna, zwłaszcza jeśli kupujemy mieszkanie w budynku położonym w atrakcyjnej lokalizacji. Sporym atutem takich mieszkań jest również nieco lepsze nasłonecznienie – drzewa i drobne obiekty osiedlowej architektury nie wpływają na ograniczenie ilości światła docierającego do wnętrza domu. W przypadku budynków znajdujących się w pobliżu ruchliwych dróg mieszkania na wyższych kondygnacjach są również zauważalnie cichsze od mieszkań położonych niżej. Wadą takich lokali pozostaje konieczność pokonywania wielu schodów, gdy dojdzie do awarii windy, co może być sporym problemem dla osób o ograniczonej sprawności fizycznej, a także dla rodzin z małymi dziećmi.

A Ty jakie miszkanie wybierzesz? W ofercie Multimel nieruchomości znajdziesz mieszkania na parterze i na wyższych piętrach. Sprawdź naszą ofertę.

Galeria

A1
A1
B1
B1
C1
C1
D1
D1
1
1
1
1
2
2
2
2
4
4
3
3
3
3
4
4
6
6

logo2

Biuro sprzedaży mieszkań i wynajmu lokali użytkowych

Biuro sprzedaży:
+48 502 231 423
+48 516 141 905
biuro@multimel.pl

Sekretariat:
+48 81 75 18 612

Adres:
20-388 Lublin, Dominów 130A