biuro@multimel.pl          +48 502 231 423

   

slajd01
slajd02
slajd03
slajd05
slajd04
Previous Next Play Pause

Współczesny rynek mieszkaniowy stwarza możliwość zakupu mieszkania dostosowanego do specyficznych potrzeb różnych grup odbiorców. W sprzedaży znajdziemy małe mieszkania dedykowane singlom, dwupokojowe lokale dla par i większe mieszkania dla rodzin z dziećmi. Czym kierować się przy wyborze mieszkania dla rodziny? Czy ważny jest tylko jego metraż?

Słowo klucz – dobra lokalizacja

Szukając mieszkania o metrażu dostosowanym do potrzeb kilkuosobowej rodziny, szczególną uwagę warto zwrócić na jego lokalizację. Wybór mieszkania w miejscu z dobrym dostępem do publicznej komunikacji, do placówek oświatowych, obiektów sportowych i kulturalnych, sklepów i lokali usługowych, zwykle wiąże się z koniecznością poniesienia nieco większych kosztów wstępnych. Po prostu takie mieszkania są droższe. Trzeba jednak pamiętać, że mieszkanie w miejscu dobrze skomunikowanym z resztą miasta, z rozwiniętą infrastrukturą, jest znacznie wygodniejsze niż życie na nowych osiedlach zlokalizowanych pod miastem lub na jego obrzeżach. Co prawda ceny takich mieszkań są niższe, ale w perspektywie wielu lat, gdy podliczymy koszty dojazdów do pracy czy dowożenia dzieci do szkoły, łączny koszt (koszt mieszkania plus koszt paliwa) może dorównać cenie mieszkania w dobrej lokalizacji, położonego w atrakcyjnej dzielnicy miasta. Poza tym kupując mieszkanie w gorszej lokalizacji, musimy liczyć się z koniecznością poświęcania wielu godzin tygodniowo na dojazdy. Straconego czasu niestety nikt nam już nie zwróci.

Kupując mieszkanie dla rodziny, szczególną uwagę należy zwrócić na dostępność do szkół, placówek podstawowej opieki medycznej i sklepów. Ważne jest również, by w niedużej odległości od mieszkania znajdowały się ogólnodostępne tereny zielone, boiska sportowe czy place zabaw, na których dzieci będą mogły w sposób bezpieczny spędzać swój czas wolny.

Bariery architektoniczne

Jeśli planujesz założenie rodziny lub czekasz na narodziny dziecka, nie najlepszym pomysłem będzie zakup mieszkania w budynku pozbawionym windy. Oczywiście mieszkania w starych kamienicach lub blokach, zwłaszcza te na wyższych piętrach są tańsze, ale konieczność codziennego szarpania się z wózkiem dla większości osób będzie prawdziwą katorgą. Szukając mieszkania dla rodziny, warto skupić się na lokalach z dostępem do windy, z podjazdami dla wózków i dodatkową infrastrukturą wokół budynków. Osiedlowy plac zabaw lub zwykły zieleniec zapewni możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu wraz z dzieckiem/dziećmi, bez konieczności przemierzania kilkuset metrów do najbliższego parku. Poza tym kupując mieszkanie, w którym mają zamieszkać małe dzieci, należy wystrzegać się starych, zawilgoconych czy wręcz zagrzybionych lokali. Mieszkanie w takim domu będzie niebezpieczne nawet dla dorosłej, zdrowej osoby, nie wspominając już o małych dzieciach.

Bezpieczeństwo i komfort

To w pewnym stopniu pochodne dobrej lokalizacji budynku. Szukając mieszkania dla rodziny z dziećmi, warto sprawdzić, jak zabezpieczony zostanie teren wokół nieruchomości. Czy dzieci będą miały dostęp do bezpiecznego placu zabaw, czy wyjścia do szkoły lub na codzienne zakupy nie będą wiązały się z koniecznością przechodzenia przez ruchliwą, kiepsko oświetloną jezdnię itd. Kwestie bezpieczeństwa mają wpływ na komfort mieszkania w wybranym lokalu, nie tylko dla dzieci, ale także, a może przede wszystkim dla ich rodziców. Mówiąc o komforcie mieszkania w nowym lokum, warto pamiętać również o tym, że dzieci szybko rosną i mieszkanie z trzema pokojami w przypadku rodziny 2+2, w perspektywie kilku lat może okazać się zbyt ciasne. Myśl zatem perspektywicznie i szukaj lokalu o metrażu dostosowanym do przyszłych potrzeb swojej rodziny.

Współczesnym standardem w przypadku rodzin z jednym dzieckiem są mieszkania o metrażu 50-60 metrów kwadratowych, z salonem i aneksem kuchennym, oddzielną sypialnią dla rodziców i pokojem dziecięcym. Osoby z dwójką dzieci powinny szukać nieco większych mieszkań, najlepiej lokali z czterema pokojami lub zdecydować się na zakup domu jednorodzinnego.

Zapoznaj się z ofertą nowych mieszkań w Dęblinie.

Galeria

A1
A1
B1
B1
C1
C1
D1
D1
1
1
1
1
2
2
2
2
4
4
3
3
3
3
4
4
6
6

logo2

Biuro sprzedaży mieszkań i wynajmu lokali użytkowych

Biuro sprzedaży:
+48 502 231 423
+48 516 141 905
biuro@multimel.pl

Sekretariat:
+48 81 75 18 612

Adres:
20-388 Lublin, Dominów 130A