biuro@multimel.pl          +48 502 231 423

   

slajd01
slajd02
slajd03
slajd05
slajd04
Previous Next Play Pause

Osoby poszukujące nowego mieszkania na rynku pierwotnym zapewne niejednokrotnie spotkały się z określeniem „stan deweloperski”, którego używa się dość powszechnie do określenia standardu wykończenia mieszkania przeznaczonego do sprzedaży. Warto przy tym pamiętać, że określenie tego typu ma jedynie pomocniczy charakter i dla różnych podmiotów może oznaczać coś zupełnie innego.

Zasadniczo jednak większość deweloperów za stan deweloperski uznaje taki standard wykończenia mieszkania, w którym znajdziemy:

  • wszystkie podstawowe przyłącza, w tym instalację elektryczną, wodno-kanalizacyjną i centralnego ogrzewania. W niektórych regionach kraju w ramach stanu deweloperskiego można spodziewać się również obecności instalacji gazowej;
  • drzwi wejściowe do mieszkania;
  • tynki lub gładzie gipsowe gotowe do malowania.

Wszystkie dodatkowe elementy, które wchodzą w skład mieszkania, zwykle są opisane w szczegółowej umowie, którą podpisujemy z konkretnym deweloperem.

Skąd się wziął „stan deweloperski”?

To przede wszystkim pochodna zróżnicowanych potrzeb i oczekiwań klientów. Deweloperzy zatrzymują się na etapie podstawowego wyposażenia mieszkania, które każdy z klientów może zaadaptować według własnego pomysłu i potrzeb. Stąd w standardzie deweloperskim nie ma drzwi wewnętrznych, armatury łazienkowej, podłóg czy nawet odpowiednio wykończonych parapetów. Klient wchodzi na przysłowiowe gołe ściany i to jak urządzi mieszkanie, zależy tylko od jego prywatnych upodobań i finansowych możliwości.

Czym jest „wykończenie pod klucz”?

Alternatywą dla stanu deweloperskiego jest opcja wykończenia mieszkania pod klucz. Klient decydujący się na skorzystanie z tego typu rozwiązania może liczyć na wykonanie szeregu prac wykończeniowych jeszcze przez dewelopera. W momencie otrzymania kluczy do mieszkania od razu można w nim zamieszkać. Wystarczy kupić meble i inne elementy domowego wyposażenia. Oczywiście taka opcja to dodatkowy koszt, zwykle doliczany do ceny metra kwadratowego nabywanej nieruchomości. Cena opcji „wykończenie pod klucz” jest różna i zależy od tego, na jaki standard wykończenia się zdecydujemy i w jakim regionie kraju kupujemy mieszkanie. Standardowo jest to kwota mieszcząca się w przedziale 500-1000zł za metr kwadratowy mieszkania.

Jeśli zależy nam na swobodzie aranżacji nowego mieszkania, stan deweloperski wydaje się najbardziej atrakcyjną opcją. Gdy chcemy zaoszczędzić sobie kłopotu i móc wprowadzić się do już wykończonego wnętrza, lepszą decyzją będzie wybór odpłatnej opcji „wykończenie pod klucz”.

Zapoznaj się z ofertą nowych mieszkań w Dęblinie od Multimel-nieruchomości.

Galeria

A1
A1
B1
B1
C1
C1
D1
D1
1
1
1
1
2
2
2
2
4
4
3
3
3
3
4
4
6
6

logo2

Biuro sprzedaży mieszkań i wynajmu lokali użytkowych

Biuro sprzedaży:
+48 502 231 423
+48 516 141 905
biuro@multimel.pl

Sekretariat:
+48 81 75 18 612

Adres:
20-388 Lublin, Dominów 130A