biuro@multimel.pl          +48 502 231 423

   

slajd01
slajd02
slajd03
slajd05
slajd04
Previous Next Play Pause

Każdy z nas ma nieco inne potrzeby, w związku z czym precyzyjne oszacowanie wielkości mieszkania, które zapewni nam poczucie komfortu, nigdy nie jest łatwe. Poza tym zwykle i tak ograniczeni jesteśmy przez cenę metra kwadratowy nowego mieszkania. Ostatecznie nie każdą osobę stać na zakup mieszkania o metrażu, który zapewni wysoki komfort życia. Często musimy iść na kompromisy, zadowalając się mieszkaniem o mniejszym metrażu.

Choć nie można ustalić jednej normy dla wszystkich, zasadniczo przyjmuje się, że dla rodziny z dwójką dzieci pewnym minimum są mieszkania o powierzchni 60m2 i większe, z co najmniej trzema pokojami. W przypadku rodzin z jednym dzieckiem można zdecydować się na zakup mniejszego mieszkania, w którym powinny znaleźć się co najmniej dwa oddzielne pokoje. Osoby młode i samotne często decydują się na zakup niewielkiej kawalerki. Jednak nawet w tym przypadku warto szukać mieszkań dwupokojowych, które pozwolą na odseparowanie części wypoczynkowej mieszkania od części sypialnej. Osoby pracujące w domu powinny pamiętać o wyborze mieszkania z dodatkowym pomieszczeniem, które można zaaranżować na niewielki gabinet.

Warto pamiętać, że koszt mieszkania to nie tylko cena za metr kwadratowy zakupionej nieruchomości, ale także koszt jej bieżącego utrzymania. Im większe mieszkanie kupujemy, tym większe są koszty ogrzewania i eksploatacji. Urządzenie dużego mieszkania również będzie znacznie droższe, a jego sprzątanie zajmie nam zdecydowanie więcej czasu. Jeśli zatem nie mamy potrzeby korzystać z wielu pomieszczeń mieszkalnych, korzystniejszą opcją może okazać się zakup mieszkania mniejszego, dopasowanego metrażem do naszych aktualnych potrzeb i liczby osób, które będą z nim mieszkać.

Kupując nowe mieszkanie, warto wziąć również poprawkę na przyszłość. Jeśli planujesz założenie rodziny, inwestycja w kawalerkę może okazać się błędem, chyba że stać Cię na drugie mieszkanie. Jeśli jesteś zatwardziałym singlem, zakup mieszkania o powierzchni kilkudziesięciu czy przeszło stu metrów, choć atrakcyjnego z punktu widzenia ceny, może wpędzić Cię w niepotrzebne koszty związane z jego bieżącym utrzymaniem.

Multimel-nieruchomości ma w swojej ofercie nowych mieszkań w Dęblinie zarówno mniejsze jak i większe lokale. Z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie i swojej rodziny.

Galeria

A1
A1
B1
B1
C1
C1
D1
D1
1
1
1
1
2
2
2
2
4
4
3
3
3
3
4
4
6
6

logo2

Biuro sprzedaży mieszkań i wynajmu lokali użytkowych

Biuro sprzedaży:
+48 502 231 423
+48 516 141 905
biuro@multimel.pl

Sekretariat:
+48 81 75 18 612

Adres:
20-388 Lublin, Dominów 130A