biuro@multimel.pl          +48 502 231 423

   

slajd01
slajd02
slajd03
slajd05
slajd04
Previous Next Play Pause

Inwestycja w mieszkanie to spore wydarzenie w życiu niemal każdego człowieka, zwłaszcza jeśli jest to pierwsze mieszkanie i na jego zakup trzeba zaciągnąć kredyt hipoteczny. Dlatego przed podjęciem tak ważnej decyzji, należy dokładnie i na spokojnie ją przemyśleć. Jedną z pierwszych i najważniejszych kwestii, które należy rozważyć, jest zastanowienie się nad tym, czy kupujemy mieszkanie z rynku pierwotnego, czy wtórnego?

Choć mieszkania z rynku wtórnego dość często oferowane są w okazyjnych cenach, to jednak nigdy nie mamy pewności, w jakim stanie technicznym znajduje się budynek, w którym takie mieszkanie jest zlokalizowane. Koszt wymiany instalacji wodno-kanalizacyjnej lub elektrycznej i przeprowadzenie generalnego remontu nieco zaniedbanego mieszkania, może być znacznie większy, niż różnica w cenie pomiędzy takim mieszkaniem a nowym mieszkaniem od dewelopera.

Zaletą zakupu nowego mieszkania od dewelopera jest oferowana przez niego gwarancja na określony standard wykonania i wykończenia, zarówno samego budynku, jak i wybranego przez nas mieszkania. Poza tym pierwotny rynek mieszkań, zwłaszcza w dużych ośrodkach miejskich, jest dziś znacznie większy od rynku wtórnego. Dzięki temu znalezienie nowego mieszkania o parametrach idealnie dostosowanych do indywidualnych oczekiwań kupującego jest dziś bardzo łatwe. Poza tym zakup mieszkania od dewelopera jest inwestycją stosunkowo bezpieczną. Kupujący mają prawne formy zabezpieczenia swojego interesu, dzięki czemu ryzyko ich oszukania przez dewelopera (sprzedającego) jest minimalne.

Kupując mieszkanie z rynku pierwotnego, nie trzeba martwić się o niezgodności w księdze wieczystej czy komplikujące sprzedaż, wciąż nierozstrzygnięte sprawy spadkowe. Stan prawny nowych nieruchomości jest jasny, a kupujący zabezpieczony przed oszustwem przez szereg norm prawnych. Poza tym każdą nową inwestycję budowlaną można dokładnie prześwietlić. Kupujący może sprawdzić, jak przestawia się sytuacja finansowa konkretnego dewelopera i czy nie jest on podmiotem zagrożony bankructwem.

Warto również pamiętać, że nowe mieszkania w dobrej lokalizacji raczej zyskują, a nie tracą na wartości i w razie potrzeby nie powinno być najmniejszego problemu z ich sprzedażą. W przypadku mieszkań z rynku wtórnego, zwłaszcza mieszkań w starych kamienicach, może być to znacznie trudniejsze. 

Mieszkania z rynku pierwotnego w Dęblinie od Multimel - deweloper Lublin.

Galeria

A1
A1
B1
B1
C1
C1
D1
D1
1
1
1
1
2
2
2
2
4
4
3
3
3
3
4
4
6
6

logo2

Biuro sprzedaży mieszkań i wynajmu lokali użytkowych

Biuro sprzedaży:
+48 502 231 423
+48 516 141 905
biuro@multimel.pl

Sekretariat:
+48 81 75 18 612

Adres:
20-388 Lublin, Dominów 130A