biuro@multimel.pl          +48 502 231 423

   

slajd01
slajd02
slajd03
slajd05
slajd04
Previous Next Play Pause

Jeśli planujesz kupić swoje pierwsze mieszkanie, chcesz zamienić mniejsze lokum na większe lub po prostu zamierzasz przeprowadzić się z jednego miasta do drugiego, podpowiemy, na co zwrócić szczególną uwagę, by proces zakupu mieszkania był dla Ciebie mniej stresujący, a podjęty wybór zapewnił Ci maksymalną satysfakcję.

O czym marzysz?

Zanim zaczniesz szukać nowego lokum, poświęć chwilę na zastanowienie się na tym, jak tak naprawdę powinno wyglądać mieszkanie lub dom Twoich marzeń. Nie licz pieniędzy, tylko popuść wodzę fantazji i zastanów się, jaki element domu/mieszkania sprawiłby Ci najwięcej radości.

Czego potrzebujesz?

Gdy już skończysz fantazjować o mieszkaniu/domu idealnym, pomyśl, czego tak naprawdę potrzebujesz. Zastanów się, jak dużo czasu spędzasz w domu, kto z Tobą mieszka lub za chwilę będzie mieszkał, ile czasu poświęcasz na dojazdy do pracy, czy masz możliwość chodzenia po schodach itd. Dzięki odpowiedzi na tego typu pytania zawęzisz krąg przyszłych poszukiwań do potrzebnego minimum.

Jakimi funduszami dysponujesz lub możesz dysponować?

Pamiętaj, że zakup mieszkania/domu to duża inwestycja i czasem warto wydać nieco więcej, zwłaszcza jeśli od tego ma zależeć Twój komfort życia przez najbliższych kilka, a nie rzadko kilkanaście czy kilkadziesiąt lat. Pamiętaj również o łącznych kosztach nowej inwestycji. Decydując się na zakup nowego domu, pamiętaj o koszcie jego urządzenia. Kupując lokal z rynku wtórnego, nie zapomnij o kosztach remontu.

Szukaj ofert

Jeśli odpowiedziałeś na trzy wcześniejsze pytania, możesz zacząć przeglądać oferty. Teraz już wiesz, na czym najbardziej Ci zależy, ile masz środków i co mogłoby być dodatkowym atutem lokalu, który zamierzasz kupić. Szukając ofert, możesz o 10-15 procent zwiększyć górny limit środków finansowych, jakimi dysponujesz – ceny mieszkań można negocjować, a często za niewielką dopłatą można znaleźć większe mieszkanie w lepszej lokalizacji.

Nie ulegaj opiniom osób trzecich

Kupujesz mieszkanie dla siebie i choć rady postronnych osób mogą być szczere, to jednak zwykle nie będą one dostosowane do Twoich marzeń, potrzeb i możliwości finansowych. Oczywiście warto posłuch doświadczonych osób, którym ufasz, ale to nie one będą mieszkały w lokalu, który zamierzasz kupić.

Sprawdź wyselekcjonowane oferty

Pamiętaj, by poświęcić dzień lub dwa dni na obejrzenie tych lokali, które wpadły Ci w oko. Dopiero naoczne zapoznanie się z okolicą, jakością wykonania czy wyposażenia pozwoli podjąć racjonalną decyzję zakupową. Jeśli mieszkanie, które chcesz kupić, jeszcze nie zostało wybudowane, możesz przejrzeć foldery inwestora (dewelopera) i podjechać na miejsce budowy. W takiej sytuacji warto zapoznać się również z ukończonymi inwestycjami takiego sprzedawcy.

Nadaj sprawie bieg!

Wyznacz sobie terminy, w których kupisz mieszkanie. Brak wyznaczonych ram czasowych zniechęca do działania i zwykle kończy się ciągłym odkładaniem decyzji o zakupie w bliżej nieokreśloną przyszłość. Daj sobie kilka miesięcy, pół roku czy rok, jednocześnie pamiętając o tym, że ceny mieszkań w ostatnich latach pną się w górę i długie zwlekanie z zakupem własnego lokum może stać się niemożliwe za środki, jakimi w danej chwili dysponujesz.

Pamiętaj o ewentualnych poślizgach

To bardzo ważne, zwłaszcza przy zakupie mieszkań/domów, które jeszcze fizycznie nie istnieją. Pamiętaj, że opóźnienia na budowie to rzecz normalna i musisz być przygotowany na sytuację, w której nie będziesz mógł się wprowadzić do nowego lokum, pomimo tego, że wyznaczony termin zamknięcia budowy już upłynął.

Świętuj sukces!

Wprowadzenie się do nowego domu/mieszkania to zawsze ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka. Warto świętować takie wydarzenie w gronie bliskich osób, urządzając skromną parapetówkę.

Galeria

A1
A1
B1
B1
C1
C1
D1
D1
1
1
1
1
2
2
2
2
4
4
3
3
3
3
4
4
6
6

logo2

Biuro sprzedaży mieszkań i wynajmu lokali użytkowych

Biuro sprzedaży:
+48 502 231 423
+48 516 141 905
biuro@multimel.pl

Sekretariat:
+48 81 75 18 612

Adres:
20-388 Lublin, Dominów 130A