biuro@multimel.pl          +48 502 231 423

   

slajd01
slajd02
slajd03
slajd05
slajd04
Previous Next Play Pause

Koszt instalacji inteligentnych rozwiązań dla domu do niedawna przekraczał finansowe możliwości średnio zarabiającej osoby/rodziny. Współcześnie tego typu rozwiązania stają się coraz popularniejsze, tańsze, a przez to dostępne praktycznie dla każdej zainteresowanej nimi osoby. Urządzając nowe mieszkanie od dewelopera, warto zatem rozważyć, czy nie pójść w kierunku tzw. inteligentnych rozwiązań i nie stworzyć domu SMART – domu wyposażonego w systemy, które ułatwiają życie, przyczyniają się do oszczędności energii elektrycznej i cieplnej.

Podstawowe rozwiązania SMART Home

Jednym z najpopularniejszych inteligentnych rozwiązań wdrażanych w domach SMAR jest system dozoru wizyjnego połączonego z alarmem, bazującego na wysokiej klasy kamerach bezprzewodowych skonfigurowanych z domowym wi-fi. Urządzenie w momencie wykrycia zagrożenia nie tylko inicjuje klasyczny alarm dźwiękowo-świetlny, ale także wysyła powiadomienie na wybrany numer telefonu lub maila. Przy odpowiedniej konfiguracji użytkownik może stale podglądać, co dzieje się we wnętrzu jego domu. System kamer można wzbogacić instalacją różnego rodzaju czujników, takich jak czujnik zbicia szyby, otwarcia drzwi, dymu, czadu, gazu czy czujnik zalania. Co ważne, wszystkie czujniki można skonfigurować z systemem alarmowym i system automatycznych powiadomień wysyłanych do użytkownika w momencie wystąpienia jakiegoś rodzaju zagrożenia.

Innym ciekawym rozwiązaniem jest instalacja inteligentnych gniazdek, które pozwalają na bieżąco śledzić zużycie prądu, a także w sposób zdalny włączać i wyłączać podłączone do nich urządzenia elektryczne. Oszczędności energii może przynieść również instalacja systemu inteligentnego oświetlenia domu.

Systemy zaawansowane i ich nieograniczone możliwości

Dzięki szybkiemu rozwojowi nowych technologii, przede wszystkim dzięki większej dostępności i szybko rosnącej przepustowości bezprzewodowego Internetu współczesny dom może zostać wyposażony w mnóstwo inteligentnych systemów, które pozwolą w sposób zdalny sterować większością znajdujących się w nim elektronicznych urządzeń. W inteligentnym domu możemy w sposób zdalny sterować nie tylko oświetleniem, ale także ogrzewaniem (gdy jest to ogrzewanie elektryczne lub nowoczesny kocioł ze sterownikiem wyposażonym w moduł wi-fi), roletami lub żaluzjami, kuchenką elektryczną i piekarnikiem, ekspresem do kawy, telewizorem, a nawet lodówką, w sposób zdalny przeglądając jej zawartość. Na rynek co chwilę wprowadzane są nowe urządzenia z modułem wi-fi, które możemy skonfigurować z domową siecią i w sposób zdalni nimi zarządzać.

Jeśli marzysz o mieszkaniu SMART, nic nie stoi na przeszkodzie, byś to marzenie mógł spełnić. Osoby, które nie mają własnego mieszkania, zawsze mogą pomyśleć o zakupie nowego mieszkania w Dęblinie od Multimel-nieruchomości!

Galeria

A1
A1
B1
B1
C1
C1
D1
D1
1
1
1
1
2
2
2
2
4
4
3
3
3
3
4
4
6
6

logo2

Biuro sprzedaży mieszkań i wynajmu lokali użytkowych

Biuro sprzedaży:
+48 502 231 423
+48 516 141 905
biuro@multimel.pl

Sekretariat:
+48 81 75 18 612

Adres:
20-388 Lublin, Dominów 130A