biuro@multimel.pl          +48 502 231 423

   

slajd01
slajd02
slajd03
slajd05
slajd04
Previous Next Play Pause

Jeśli marzysz o stworzeniu wspólnej, domowej przestrzeni zarezerwowanej tylko i wyłącznie dla członków najbliższej rodziny, zapewne planujesz stworzenie czegoś na wzór amerykańskiego Family Room. Warto pamiętać, że w odróżnieniu od klasycznego salonu (Living Room), pokój rodzinny (Family Room) jest miejscem o bardziej nieformalnym charakterze i nie pełni funkcji reprezentacyjnej – nie przyjmujemy w nim gości.

Jak wybrać miejsce na Family Room?

W domach amerykańskich tego typu pomieszczenie najczęściej zlokalizowane jest w bezpośrednim sąsiedztwie kuchni. Pokój rodzinny może sąsiadować również z tarasem i ogrodem, dzięki czemu przestrzeń zarezerwowana do zabawy ulega znacznemu powiększeniu. Zlokalizowanie pokoju rodzinnego w bezpośrednim sąsiedztwie ogrodu ma największy sens w przypadku rodzin z małymi dziećmi. Wówczas dzieci mogą bawić się zarówno w domu, jak i na zewnątrz i cały czas rodzice mają je na oku.

Czy warto stworzyć Family Room?

Tego typu pomieszczenie to doskonały wybór dla rodzin z dziećmi. Stworzenie wspólnej przestrzeni do zabawy dla osób dorosłych i dzieci to przede wszystkim sposób na zbudowanie mocniejszych więzi rodzinnych – wspólne spędzanie czasu pomaga w budowaniu solidnych, głębszych relacji. Mając wspólną przestrzeń do spędzania czasu, domownicy nie mają pretekstu do izolowania się we własnych pokojach – te powinny pełnić jedynie funkcję sypialną.

Family Room a Living Room

W odróżnieniu od klasycznie rozumianego salonu pokój rodzinny nie ma reprezentacyjnego charakteru. Nie jest to centralne pomieszczenie domu, a jedynie dodatkowy pokój zaprojektowany z myślą o zabawie i wspólnym spędzaniu czasu z dziećmi. Można powiedzieć, że Family Room to specyficzny pokój zabaw, bo przystosowany zarówno do potrzeb dzieci, jak i ich rodziców. Chodzi o to, by w takim pokoju swobodnie czuły się nie tylko dzieci, ale i osoby dorosłe. Pokój powinien zostać wyposażony w takie meble, które zagwarantują poczucie komfortu każdemu z domowników. Co warto jeszcze raz podkreślić, w pokoju rodzinnym nie podejmuje się gości!

Jak zaaranżować pokój rodzinny w nowym mieszkaniu?

Prócz wygodnej kanapy, foteli lub puf, podstawowym elementem wyposażenia takiego pomieszczenia powinien być duży stół, na którym można układać puzzle, budować z klocków lub grać w gry planszowe, zręcznościowe czy towarzyskie. Popularnym elementem wyposażenia Family Room w stylu amerykańskim są także automaty do gier, stoły do piłkarzyków, stoły bilardowe czy duże regały na książki i gry planszowe. Meble w tego typu pokojach nie muszą charakteryzować się wysokim kunsztem wykonania. Ważniejsza jest ich funkcjonalność i wysoki poziom komfortu, jaki oferują. W tego typu pokojach powinno zaleźć się miejsce dla przedmiotów o charakterze sentymentalnym, dla zabawek dziecięcych i wyposażenia gwarantującego dużą wygodę wypoczynku.

Choć większość polskich mieszkań nie jest przystosowana do stworzenia osobnego pokoju rodzinnego, to już w przypadku domów jednorodzinnych zaprojektowanie takiej wspólnej przestrzeni do zabawy, wydaje się jak najbardziej możliwe i sensowne, zwłaszcza w odniesieniu do rodzin z małymi dziećmi.

Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby w nowym mieszkaniu zaplanować kącik do wspólnych rodzinnych zajęć. W ofercie Multimel rodzinne mieszkania w Dęblinie - sprawdź naszą ofertę nowych mieszkań.

Galeria

A1
A1
B1
B1
C1
C1
D1
D1
1
1
1
1
2
2
2
2
4
4
3
3
3
3
4
4
6
6

logo2

Biuro sprzedaży mieszkań i wynajmu lokali użytkowych

Biuro sprzedaży:
+48 502 231 423
+48 516 141 905
biuro@multimel.pl

Sekretariat:
+48 81 75 18 612

Adres:
20-388 Lublin, Dominów 130A