biuro@multimel.pl          +48 502 231 423

   

slajd01
slajd02
slajd03
slajd05
slajd04
Previous Next Play Pause

Zakup nowego mieszkania to jedna z najważniejszych decyzji w życiu każdego człowieka. Taką decyzję zwykle poprzedza wiele rozważań i dyskusji toczących się w gronie najbliższych nam osób.

Zanim zdecydujemy się na wybór konkretnej oferty, zawsze na wstępie powinniśmy zaznajomić się z ogólną sytuacją na lokalnym rynku nieruchomości. Przede wszystkim powinniśmy zapoznać się z aktualnymi cenami mieszkań o określonym metrażu i standardzie wykonania, znajdujących się w preferowanych przez nas lokalizacjach. Dzięki temu zyskujemy wyjściową wiedzę, która powinna pomóc w uniknięciu kosztownej pomyłki i związanych z nią rozczarowań. Oczywiście taka wiedza to nie wszystko. Poniżej znajdziesz kilka podpowiedzi na temat tego, o czym warto pamiętać, kupując nowe mieszkanie od dewelopera.

Prospekt informacyjny – duża grupa kupujących mieszkanie na rynku pierwotnym, od dewelopera, kupuje przysłowiową dziurę w ziemi – kupuje mieszkanie w budynku, który dopiero jest budowany. Podejmując taką decyzję, warto zapoznać się z prospektem informacyjnym, który musi zostać udostępniony nam przez sprzedawcę – dewelopera. Dowiemy się z niego o doświadczeniu inwestora, o statusie prawnym działki, na której powstaje inwestycja czy udzielonych zgodach i zezwoleniach na budowę. Poza tym w prospekcie powinna znaleźć się informacja o planowanym zakończeniu budowy oraz inne informacje ważne z punktu widzenia osoby kupującej jeszcze fizycznie nieistniejącą nieruchomość. Co ważne, deweloper musi przedstawić prospekt informacyjny każdemu zainteresowanemu zakupem mieszkania. Jeśli nie dysponuje tego typu dokumentem, lepiej wstrzymać się z pojęciem decyzji o zakupie nieruchomości od takiego sprzedawcy.

Powierzchnia mieszkania i jego rozkład – kupując mieszkanie, myśl perspektywicznie. Pamiętaj, że kupionego mieszkania prawdopodobnie nie zmienisz na inne w przeciągu najbliższych kilku-kilkunastu lat, a zatem powinno być ono jak najlepiej dopasowane do Twoich aktualnych i przyszłych potrzeb. Często zamiast kupna jednopokojowej kawalerki warto nieco dopłacić za mieszkanie dwupokojowe lub większe, zwłaszcza jeśli planujesz założenie rodziny. Oczywiście to zwykle większy koszt, ale z drugiej strony mniej kłopotów w przyszłości.

Kupując nowe mieszkanie, zwracaj uwagę nie tylko na układ mieszkania i jego wielkość, ale także na dodatkowe aspekty, które mogą wpływać na komfort życia. Sprawdź, na którym piętrze znajduje się wybrany przez Ciebie lokal mieszkalny, czy w budynku jest winda, czy do mieszkania przynależy miejsce parkingowe lub miejsce w garażu, czy można wykupić komórkę lokatorską lub piwnicę, czy w budynku znajduje się wózkownia lub suszarnia, czy mieszkanie ma ogród lub balkon, w którą stronę skierowane są okna mieszkania itd. Te wydawać by się mogło, drugorzędne kwestie, w dłuższej perspektywie czasu odgrywają niezwykle ważną rolę, wpływając na poczucie komfortu mieszkania i zadowolenia z wyboru konkretnej nieruchomości.

Dodatkowe koszty – warto pamiętać, że sfinalizowanie zakupu nieruchomości od dewelopera wiąże się z koniecznością uiszczenia wielu opłat urzędowych. Oczywiście w stosunku do ceny mieszkania nie są to koszty znaczące, jednak trzeba być przygotowanym na wydatek rzędu kilku tysięcy złotych, chociażby za notariusza czy księgę wieczystą. Poza tym trzeba pamiętać, że mieszkanie w sanie deweloperskim wymaga urządzenia, co sporo kosztuje i wymaga czasu.

Jeżeli szukasz mieszkania deweloperskiego w spokojnej i cichej części Lublina - koniecznie zapoznaj się z ofertą firmy Multimel.

Galeria

A1
A1
B1
B1
C1
C1
D1
D1
1
1
1
1
2
2
2
2
4
4
3
3
3
3
4
4
6
6

logo2

Biuro sprzedaży mieszkań i wynajmu lokali użytkowych

Biuro sprzedaży:
+48 502 231 423
+48 516 141 905
biuro@multimel.pl

Sekretariat:
+48 81 75 18 612

Adres:
20-388 Lublin, Dominów 130A