biuro@multimel.pl          +48 502 231 423

   

slajd01
slajd02
slajd03
slajd05
slajd04
Previous Next Play Pause

Przygotowując się do zasłużonego wypoczynku nad ciepłym morzem lub w górach, nie można zapomnieć o właściwym zabezpieczeniu mieszkania na czas naszej nieobecności. Mieszkanie odpowiednio przygotowane do wakacyjnego wyjazd to mniejsze ryzyko pożaru, zalania, wycieku gazu czy włamania i kradzieży. O czym zatem powinniśmy pamiętać?

Zabezpieczenie techniczne

Zanim wyruszysz w podróż, pamiętaj o zakręceniu głównych zaworów z wodą, zakręceniu zaworu z gazem ziemnym lub zaworu na butli gazowej, jeśli korzystasz z tego typu rozwiązania. Dzięki temu ryzyko zalania lub niekontrolowanego wycieku gazu będzie w zasadzie zerowe. Możesz również rozważyć wyłączenie prądu w całym mieszkaniu. Jeśli jednak nie opróżniasz lodówki, lepszym rozwiązaniem będzie odłączenie od prądu jedynie wybranych urządzeń elektrycznych. Od prądu warto odłączyć przede wszystkim telewizor, kino domowe, konsolę do gier, komputery i inne urządzenia, z których nikt podczas Twojej nieobecności w domu nie będzie korzystał. Dzięki temu ryzyko ewentualnego zwarcia będzie mniejsze, a przy okazji zaoszczędzisz na rachunkach za prąd – urządzenia w stanie czuwania wciąż pobierają energię.

Zanim opuścisz dom, upewnij się również, czy wszystkie okna zostały dokładnie zamknięte. Uchylone okno to nie tylko zachęta dla włamywacza, ale także możliwość zalania wnętrza mieszkania podczas ulewnego deszczu. Wychodząc z domu, włącz system alarmowy lub inny system chroniący Twoje mieszkanie/dom przed włamywaczami, zaciągnij żaluzje lub rolety zewnętrze (jeśli je posiadasz), zamknij dokładnie drzwi wejściowe, ewentualnie drzwi garażowe i furtkę – bramę wjazdową na posesję.

Ochrona przed włamaniem

Okres wakacji to prawdziwe żniwa dla włamywaczy. Złodzieje do sezonu wakacyjnego przygotowują się dużo wcześniej, wyszukując i tworząc własne listy potencjalnych celów. Jak nie znaleźć się na takiej liście i zmniejszyć ryzyko włamania do mieszkania/domu?

Często wystarczy po prostu nie afiszować się ze swoimi urlopowymi planami. Wiele osób nie może powstrzymać się od oznajmienia światu swoich wakacyjnych planów, informując o nich poprzez media społecznościowe. Profesjonalni złodzieje często sprawdzają potencjalne ofiary właśnie poprzez tego typu media. W ten sposób poznają ich status majątkowy i codzienny rozkład dnia. Wiedząc, kiedy właściciel mieszkania wyjeżdża na urlop, mają wolną drogę do działania.

Oczywiście, nawet jeśli nikt nie wie o naszych wakacyjnych planach, puste mieszkanie wciąż może zwabić złodzieja. Dlatego przed wyjazdem warto opróżnić mieszkanie z gotówki – najlepiej zdeponować ją w baku, a także z kosztowności i innych cennych przedmiotów – można wynająć skrytkę w banku lub tego typu przedmioty powierzyć zaufanej osobie na przechowanie. Pozostałe elementy domowego wyposażenia, takie jak komputer czy telewizor można sfotografować – w przypadku kradzieży ich ewentualne odnalezienie będzie znacznie łatwiejsze. Najlepszą ochroną przed włamaniem będzie jednak znalezienie osoby, która zaopiekuje się mieszkaniem podczas naszej nieobecności. O wyjeździe można poinformować sąsiadów lub kogoś z rodziny. Jeśli uda się znaleźć kogoś, kto będzie zaglądał do mieszkania, od czasu do czasu je wietrzył i podlewał kwiaty, mieszkanie nie będzie wyglądało na opuszczone i złodziej może zrezygnować z podjęcia próby włamania.

Mieszkanie można również zabezpieczyć, inwestując w prosty w obsłudze system alarmowy lub w zwykły programator czasowy, który będzie o określonych godzinach włączał i wyłączał światło w domu, w ten sposób symulując naszą w nim obecność. Najkorzystniejszym, długofalowym rozwiązaniem będzie jednak wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia. Jeśli ubezpieczysz mieszkanie na wypadek pożaru, zalania, włamania lub innego losowego zdarzenia, wakacyjny wyjazd będzie dla Ciebie zdecydowanie mniej stresujący. Pamiętaj jednak, by ubezpieczenie wykupić nieco wcześniej – w niektórych firmach staż ubezpieczeniowy ma wpływ na wysokość ewentualnego odszkodowania wypłacanego przez firmę ubezpieczeniową.

Galeria

A1
A1
B1
B1
C1
C1
D1
D1
1
1
1
1
2
2
2
2
4
4
3
3
3
3
4
4
6
6
logo2

Biuro sprzedaży mieszkań i wynajmu lokali użytkowych

Biuro sprzedaży:
20-388 Lublin, Dominów 130A

Kontakt:
+48 81 75 18 612
+48 502 231 423
+48 516 141 905
biuro@multimel.pl

Skontaktuj się z nami