biuro@multimel.pl          +48 502 231 423

   

slajd01
slajd02
slajd03
slajd05
slajd04
Previous Next Play Pause

Okres wakacji i związana z nim przyjazna człowiekowi aura to skuteczny motywator do podejmowania ważnych życiowo decyzji. Korzystając z okresu ładnej pogody, wiele osób decyduje się na zakup nowego mieszkania i przeprowadzkę właśnie w wakacje. Czy ma to sens? Jakie są wady i zalety podjęcia takiej decyzji?

Dlaczego warto przeprowadzać się latem?

Słońce i wysokie temperatury powietrza sprzyjają wszelkim formom aktywności. Chce nam się więcej, a dzięki dłuższemu dniu, mamy na to również więcej czasu. Okres wakacji to także zwyczajowy czas finalizacji wielu inwestycji budowlanych, organizowania przez deweloperów różnego rodzaju targów i dni otwartych, podczas których można przyjrzeć się już zakończonym budowom, obejrzeć mieszkania na sprzedaż i od razu podpisać wstępną umowę kupna-sprzedaży (gdy jakieś mieszkanie wpadnie Ci w oko). Dłuższy dzień to więcej chęci do aktywności, do przyglądania się kolejnym inwestycjom, żmudnego poszukiwania mieszkania idealnie dopasowanego do własnych potrzeb. Mając więcej czasu, łatwiej znajdziesz lokal spełniający Twoje indywidualne oczekiwania.

Okres wakacji to doskonały czas na przeprowadzkę. Po pierwsze, takim przedsięwzięciom sprzyja zewnętrzna aura i dłuższy dzień. Po drugie, latem zwykle możemy liczyć na przynajmniej kilka dni urlopu z pracy, dzięki czemu zyskamy czas na zorganizowanie drobnego remontu i przeprowadzki. Mając wolny czas, możemy również pojeździć po sklepach w poszukiwaniu nowych elementów wyposażenia do naszego nowego mieszkania. Po trzecie, w czasie wakacji oferta deweloperów jest zwykle najszersza i najciekawsza. Na rynku pojawia się wiele nowych ofert, finalizowane są również stare inwestycje, co zwykle oznacza duże promocje na ostatnie, wolne mieszkania.

Kto nie powinien przeprowadzać się latem?

Jeśli nie możesz wziąć urlopu albo nie masz komu powierzyć dzieci pod opiekę, przeprowadzka w środku lata może okazać się wyjątkowo kłopotliwa. Decyzje o przeprowadzce warto odłożyć na jesień również wtedy, gdy już masz zaplanowany urlop lub po prostu musisz zająć się dziećmi. Niestety przeprowadzka do nowego mieszkania to zawsze sporo bieganiny i załatwiania różnych spraw. Gdy Twoja głowa będzie zajęta czymś innym, zniknie cała radość związana z organizowaniem swojego życia w nowym miejscu.

Przeprowadzka latem będzie kiepskim pomysłem również dla tych osób, których aktywność zawodowa wyraźnie wzrasta w okresie wakacji. W niektórych zawodach i firmach praca w okresie lata jest dłuższa i cięższa, przez co zatrudnionym w nich osobom może zwyczajnie zabraknąć sił i czasu na zorganizowanie wszystkich spraw związanych z przeprowadzką. W takiej sytuacji z decyzją o przeprowadzce warto poczekać do jesieni. Ostatecznie to Ty decydujesz, kiedy się przeprowadzasz i który moment na przeprowadzkę jest dla Ciebie najwygodniejszy.

Galeria

A1
A1
B1
B1
C1
C1
D1
D1
1
1
1
1
2
2
2
2
4
4
3
3
3
3
4
4
6
6

logo2

Biuro sprzedaży mieszkań i wynajmu lokali użytkowych

Biuro sprzedaży:
+48 502 231 423
+48 516 141 905
biuro@multimel.pl

Sekretariat:
+48 81 75 18 612

Adres:
20-388 Lublin, Dominów 130A