biuro@multimel.pl          +48 502 231 423

   

slajd01
slajd02
slajd03
slajd05
slajd04
Previous Next Play Pause

Upalne lato potrafi uprzykrzyć życie w każdym mieszkaniu. Jeśli dysponujesz klimatyzacją, okres największych upałów przetrwasz jednak bez większych niedogodności. Wysokie temperatury na zewnątrz mogą być również ciekawą inspiracją do zmiany wystroju wnętrza mieszkania, do jego wizualnego ochłodzenia. W jaki sposób można to zrobić?

Odpowiednia kolorystyka

Efekt chłodnej świeżości wnętrza uzyskasz, sięgając po zimne kolory. Doskonałym przykładem chłodnej barwy, która przywodzi na myśl skojarzenia z morzem i mroźną północą, jest kolor niebieski i jego odcienie. Tego typu kolorystyka sprawia, że wnętrze mieszkania wydaje się niezwykle świeże, wręcz sterylne, a przez to nieco chłodniejsze w odbiorze. Do jakich kolorów warto sięgnąć, by uzyskać tego typu efekt?

  • Błękit – ten kolor działa kojąco na zmysły, uspokaja i relaksuje, wprowadza w stan błogości i słodkiego lenistwa. Poza tym jest kolorem wprowadzającym do danego wnętrza powiew ożywczej świeżości.
  • Turkus – to idealny kolor dla ochłodzenia klimatu w każdym pomieszczeniu. Najlepszy efekt uzyskasz, łącząc turkusowy chłód ze śnieżną bielą. Oba kolory możesz wykorzystać do malowania ścian lub połączyć turkusowy kolor ściany z bielą sufitu.
  • Mięta – ten kolor w naturalny sposób kojarzy się ze świeżością. Ciekawym pomysłem na wykorzystanie koloru miętowego będzie zakup dekoracyjnych dodatków właśnie w tym kolorze. Ściany w całości pomalowane na kolor miętowy mogą kojarzyć się z wnętrzami szpitalnymi i tego typu rozwiązań należy raczej unikać.
  • Biel – to naturalne skojarzenie z zimą i związanym z nią chłodem. Śnieżna biel to także możliwość osiągnięcia efektu sterylności i nienagannej czystości, co wielu osobom kojarzy się również z zimnem.
  • Szary – niektóre z odcieni szarości również mogą pomóc w osiągnięciu efektu chłodu wnętrza, zwłaszcza jeśli połączymy je z nietypową fakturą ściany. Przykładem mogą być szare tynki dekoracyjne wprowadzające chłodny klimat do wnętrza mieszkania, budujące wrażenie głębi i przestrzeni.

Dodatkowe elementy

Dosłowne ochłodzenie klimatu panującego we wnętrzu mieszkania można osiągnąć na wiele różnych sposób, nie tylko po przez klimatyzację, czy umiejętny dobór koloru ścian i dekoracyjnych dodatków. Jakie to sposoby?

  • Sterowanie światłem – to przede wszystkim umiejętność zarządzania światłem zewnętrznym przy pomocy systemu rolet, żaluzji lub tradycyjnych zasłon. Mniej światła słonecznego wpuszczanego do wnętrza mieszkania, to mniej ciepła i tym samym chłodniejszy klimat wewnątrz domu. Sterowanie światłem to także dobór właściwych źródeł światła sztucznego. Jeśli chcesz uwypuklić efekt zimna, sięgaj po nowoczesne oświetlenie ledowe, lampy o niskiej temperaturze barwy światła. Co ważne, nowoczesne lampy ledowe emitują znacznie mniej energii cieplej niż żarówki typu tradycyjnego, a przez to nie przyczyniają się do podgrzewania powietrza.
  • Wietrzenie, czyli dobroczynne przeciągi – ochłodzenie wnętrza mieszkania możesz osiągnąć nie tylko przez klimatyzację, ale także przez umiejętne jego wietrzenie. Warto pamiętać, by w ciągu słonecznego, upalnego dnia, drzwi i okna mieszkania były zamknięte. Uchylamy je dopiero wieczorną porą, gdy zrobi się chłodniej, tak by zrobić przeciąg i przewietrzyć mieszkanie.
  • Zarządzanie domowym sprzętem – większość urządzeń elektrycznych podczas pracy emituje duże ilości ciepła. Jeśli nie chcesz dodatkowo podgrzewać powietrza w domu, na czas największych upałów ogranicz korzystanie z niektórych, najbardziej energochłonnych urządzeń.
  • Wentylacja mechaniczna – dla zwiększenia efektywności domowej klimatyzacji, warto zainwestować w klasyczne wentylatory, które wprawią powietrze w ruch, wymuszając jego lepsze krążenie w całym mieszkaniu. Wentylacja mechaniczna w postaci wiatraków będzie również dobrym wyborem dla tych mieszkań, w których system klimatyzacji nie został zainstalowany.

Galeria

A1
A1
B1
B1
C1
C1
D1
D1
1
1
1
1
2
2
2
2
4
4
3
3
3
3
4
4
6
6
logo2

Biuro sprzedaży mieszkań i wynajmu lokali użytkowych

Biuro sprzedaży:
20-388 Lublin, Dominów 130A

Kontakt:
+48 81 75 18 612
+48 502 231 423
+48 516 141 905
biuro@multimel.pl

Skontaktuj się z nami