biuro@multimel.pl          +48 502 231 423

   

slajd01
slajd02
slajd03
slajd05
slajd04
Previous Next Play Pause

Mieszkaniowa oferta firm budowlanych nie dotyczy już dziś tylko i wyłącznie klasycznych mieszkań w budynkach wielorodzinnych. Coraz częściej jest ona uzupełniana o mieszkania w tzw. zabudowie szeregowej lub domy typu bliźniak (dom dla dwóch lub większej ilości rodzin). To niezwykle pomocne dla osób o różnych aspiracjach i potrzebach.

Dzięki większej i bardziej różnorodnej ofercie każdy, kto planuje zakup własnego lokum, może decydować, czy korzystniejszym dla niego wyborem będzie zakup niewielkiego mieszkania w centrum miasta, czy też przestronnego domu/bliźniaka na przedmieściach. Co warte podkreślenia, ceny obu nieruchomości często się równoważą albo przynajmniej są do siebie mocno zbliżone. Na jaki rodzaj nieruchomości warto się zatem decydować?

Mieszkanie – inwestycja na start czy całe życie?

Pierwszym wyborem większości młodych osób jest klasyczne, zwykle nieduże, jedno- lub dwupokojowe mieszkanie w mieści. Decydując się na taką opcję, warto jednak rozważyć, czy w nieodległej przyszłości będzie nas stać na zakup mieszkania lub domu o większym metrażu – gdy zdecydujemy się założyć rodzinę. Dlatego kupując mieszkanie, warto myśleć przyszłościowo i jeśli planujemy założenie rodziny, powinniśmy przynajmniej rozważyć opcję zakupu mieszkania o nieco większej powierzchni, dwu- lub trzypokojowego (ewentualnie większego). Kredyt hipoteczny rozłożony na wiele lat umożliwi sfinansowanie tego typu inwestycji. Warto również pamiętać, że większy metraż to mniejsza cena za m2 powierzchni mieszkania, to większy wybór takich mieszkań na rynku i większe możliwości negocjacji cen. Pewnym minusem może być większa trudność ze sprzedażą lub wynajęciem dużego mieszkania w przyszłości, jeśli ostatecznie zdecydujemy się na przeprowadzkę do większego domu. Małe mieszkanie jest łatwiej wynająć, a w razie potrzeby sprzedać.

Dom – plusy i minusy tego typu inwestycji

Jeśli decydujesz się na samodzielną budowę domu, koszt inwestycji będzie znacznie większy, niż zakup gotowego mieszkania w przyzwoitej lokalizacji. Alternatywą dla samodzielnej inwestycji może być zakup domu w zabudowie szeregowej lub części bliźniaka. Za cenę domu na przedmieściach zwykle kupimy mieszkanie w mieście o dwa razy mniejszym metrażu.

Trzeba jednak pamiętać, że dom na przedmieściach to nie tylko większy metraż, ale i pewne niedogodności. Po pierwsze dojazd do miasta (pracy, szkoły czy na zakupy) zajmie nam znacznie więcej czasu i będzie sporym obciążeniem dla domowego budżetu. Po drugie utrzymanie domu jest znacznie bardziej wymagające niż utrzymanie mieszkania w bloku. Musimy martwić się o odśnieżanie podjazdu i chodnika, o koszenie trawy, pielęgnację ogrodu, ogrodzenia, a nierzadko również elewacji budynku.

Galeria

A1
A1
B1
B1
C1
C1
D1
D1
1
1
1
1
2
2
2
2
4
4
3
3
3
3
4
4
6
6
logo2

Biuro sprzedaży mieszkań i wynajmu lokali użytkowych

Biuro sprzedaży:
20-388 Lublin, Dominów 130A

Kontakt:
+48 81 75 18 612
+48 502 231 423
+48 516 141 905
biuro@multimel.pl

Skontaktuj się z nami