biuro@multimel.pl          +48 502 231 423

   

Zdecydowana większość mieszkań kupionych na rynku pierwotny to mieszkania w tzw. stanie deweloperskim. Co to znaczy? To po prostu gotowe mieszkania z doprowadzonymi do ich wnętrza mediami.

W standardzie deweloperskim najczęściej otrzymamy drzwi zewnętrzne, grzejniki, gniazdka elektryczne i włączniki światła w ścianach, tynki na ścianach i suficie – niekiedy już pomalowane na biało, podłogi z betonową wylewką, wyprowadzoną instalację wodno-kanalizacyjną w łazience i kuchni, domofon/wideodomofon, wyprowadzenie do anteny zbiorczej – dostęp do sygnału RTV, parapety wewnętrzne, a także płytki na balkonie lub tarasie. Takie puste mieszkanie wymaga zatem kompleksowego wykończenia. Wbrew pozorom wykończenie takiego wnętrza jest zwykle znacznie prostsze niż generalny remont mieszkania zakupionego na rynku wtórnym.

Pierwsze kroki – po otrzymaniu kluczy do nowego mieszkania, warto się po nim dokładnie rozejrzeć. Często to, co widzieliśmy na rysunku, w rzeczywistości wygląda nieco inaczej. Na tym etapie możemy sobie rozplanować rozprowadzenie instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej i innych instalacji technicznych, tak by dostosować ich układ do naszych indywidualnych potrzeb aranżacyjnych. Później wykonanie takich prac będzie znacznie trudniejsze.

Krok drugi – po rozplanowaniu i przeciągnięciu wszystkich instalacji w taki sposób, by dostosować je do naszej wizji aranżacji i przyszłego wyposażenia mieszkania, zajmujemy się typową wykończeniówką. Jeśli jest taka potrzeba, kładziemy na ścianach i suficie gładzie gipsowe, układamy podłogi i malujemy wnętrze. Przed przystąpieniem do malowania warto zakończyć prace związane z wykończeniem i wyposażeniem łazienki, zwłaszcza prace związane z układaniem płytek. Ostatni etap to wstawianie drzwi wewnętrznych i montaż progów.

Krok trzeci (urządzanie wnętrza) – po wykończeniu wszystkich domowych pomieszczeń, należy je jeszcze urządzić zgodnie z wcześniejszym pomysłem. Zwykle urządzanie mieszkania zaczyna się od takich pomieszczeń jak łazienka i kuchnia – niezbędne do życia w danym wnętrzu. Kolejnym etapem jest sypialnia, salon, pokój dziecięcy, ewentualnie kolejne pokoje o innych funkcjach. Zwykle urządzanie zaczyna się od montażu oświetlenia, później przychodzi czas na dywany/wykładziny, meble i pozostałe sprzęty. Na końcu sięga się po dekoracyjne dodatki – ozdoby ścienne, rośliny zielone i wiele innych, zgodnie z wcześniej obraną koncepcją i naszymi indywidualnymi potrzebami.

Galeria

1
1
1
1
2
2
2
2
4
4
3
3
3
3
4
4
6
6
logo2

Biuro sprzedaży mieszkań i wynajmu lokali użytkowych

Biuro sprzedaży:
20-388 Lublin, Dominów 130A

Kontakt:
+48 81 75 18 612
+48 502 231 423
+48 516 141 905
biuro@multimel.pl

Skontaktuj się z nami