biuro@multimel.pl          +48 502 231 423

   

slajd01
slajd02
slajd03
slajd05
slajd04
Previous Next Play Pause

Zainteresowanie mieszkaniami od deweloperów jest tak wysokie, że wiele z nich sprzedawanych jest jeszcze zanim powstanie budynek. Ludzie kupują tzw. dziurę w ziemi, płacąc za metr kwadratowy mieszkania coraz większe kwoty, zwłaszcza przy zakupie mieszkań w atrakcyjnych lokalizacjach. Skąd taka popularność mieszkań z rynku pierwotnego? Dlaczego tak chętnie kupujemy u deweloperów?

Dla wielu kupujących mieszkanie od dewelopera jest ich pierwszym mieszkaniem w życiu, w  związku z czym chcą, by było to mieszkanie zupełnie nowe, idealnie przystosowane do ich indywidualnych potrzeb. Poza tym kupując od dewelopera, dzięki nowemu ustawodawstwu, w mniejszym stopniu narażeni jesteśmy na utratę zainwestowanych środków – wiemy, że nowe mieszkanie nie jest obciążone kredytem. Dodatkowo jesteśmy zwolnieni z PCC – podatek od czynności cywilno-prawnych.

Nowe mieszkanie od dewelopera to także gwarancja jego wykonania w technologii odpowiadającej wymogą współczesności. Nowe mieszkania standardowo wyposażone są w wydajną instalację elektryczną i wodno-kanalizacyjną, w szczelne plastikowe lub drewniane okna, w nowoczesne kaloryfery i eleganckie drzwi wejściowe – wszystko w standardzie deweloperskim. Kupując mieszkanie z rynku wtórnego, trzeba się liczyć z dodatkowymi kosztami przełożenia instalacji technicznych, z wyminą kaloryferów, okien czy drzwi wejściowych. Poza tym mieszkania w nowych blokach, w standardzie są już ocieplone, czego nie można powiedzieć o wszystkich mieszkaniach w blokach sprzed kilkunastu-kilkudziesięciu lat. Warto również pamiętać o pięcioletniej gwarancji od dewelopera – kupując mieszkanie z rynku wtórnego, na tak długą gwarancję nie ma co liczyć.

Zanim kupisz mieszkanie od dewelopera, upewnij się, czy przypisano do niego miejsce parkingowe przy bloku lub w garażu podziemnym, a jeśli nie, to czy istnieje możliwość jego dokupienia i w jakiej cenie. Warto również sprawdzić, czy mieszkanie posiada komórkę lub piwnicę, a jeśli nie, to czy można ją kupić. Na wartość nowego mieszkania wpływa także jego otoczenie, chociażby obecność placu zabaw oraz dodatkowe wyposażenie budynku – czy jest w nim winda, schowek na rowery, suszarnia itp.

Galeria

A1
A1
B1
B1
C1
C1
D1
D1
1
1
1
1
2
2
2
2
4
4
3
3
3
3
4
4
6
6

logo2

Biuro sprzedaży mieszkań i wynajmu lokali użytkowych

Biuro sprzedaży:
+48 502 231 423
+48 516 141 905
biuro@multimel.pl

Sekretariat:
+48 81 75 18 612

Adres:
20-388 Lublin, Dominów 130A