biuro@multimel.pl          +48 502 231 423

   

slajd01
slajd02
slajd03
slajd05
slajd04
Previous Next Play Pause

Sposobów na inwestowanie oszczędności jest całe mnóstwo. Najpopularniejsze z nich to lokaty bankowe, zakup jednostek funduszy inwestycyjnych, obligacji skarbowych, a coraz częściej również korporacyjnych, handel akcjami spółek notowanych na giełdzie, handel walutami i wiele innych. Jedną z najpopularniejszych form lokowania wolnego kapitału wciąż pozostaje jednak zakup nieruchomości. Polacy najczęściej i najchętniej inwestują w nieruchomości. W 2016 roku aż 51% osób inwestujących swoje oszczędności zdecydowało się właśnie na zakup jakiegoś rodzaju nieruchomości pod wynajem.

Jednym z czynników sprzyjających wzrostowi tego typu inwestycji stały się niskie stopy procentowe. Ze względu na niski poziom stóp procentowych utrzymywanie klasycznych lokat bankowych stało się mało opłacalne, a dodatkowo kredyty hipoteczne stały się bardziej atrakcyjne (niżej oprocentowane). Dzięki temu, nawet jeśli inwestor nie dysponował pełną kwotą pozwalającą na zakup mieszkania pod wynajem, bez problemu mógł wziąć niskooprocentowany kredy hipoteczny, który pokrył brakującą różnicę.

W aktualnej sytuacji rynkowej wynajem mieszkania przynosi znacznie większy zysk niż tradycyjna lokata bankowa. Trzeba jednak pamiętać, że zakup mieszkania pod wynajem również wiąże się z pewnym ryzykiem. Dlatego decydując się na taką inwestycję, warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów, które mogą przełożyć się na łatwość w znalezieniu przyszłych najemców. Jakie to szczegóły:

  • Dobra lokalizacja to klucz do sukcesu – im bliżej centrum miasta, tym większa łatwość ze znalezieniem chętnego na nieruchomość. Liczy się również okoliczna infrastruktura, dostęp do miejsca parkingowego lub garażu, bliskość sklepów, przystanków, szkół, placów zabaw, ośrodków zdrowia i innych obiektów, które przekładają się na lepszą jakość życia.
  • Kalkulacja kosztów – trzeba pamiętać, że zakup mieszkania to nie wszystko. Dochodzą jeszcze wydatki związane z jego wykończeniem i urządzeniem. Gdy kupujemy mieszkanie z rynku pierwotnego, trzeba je wykończyć od podstaw. Zakup mieszkania na rynku wtórnym to zwykle konieczność przeprowadzenia jego gruntownego remontu.
  • Sposób wykończenia i urządzenia mieszkania – jeśli planujemy wynajem mieszkania, staramy się wybierać rzeczy o dużej trwałości i ponadczasowym looku. Chodzi o to, żeby wykończenie i wyposażenie było estetyczne, ale i maksymalnie neutralne, by trafiało w gustach osób o różnej wrażliwości estetycznej.
  • Komu wynajmiemy mieszkanie – od razu warto zastanowić się, komu zamierzamy wynająć mieszkanie. Jeśli planujemy wynajmować studentom, wybieramy mieszkania z większą liczbą pomieszczeń, w których będzie mogła zamieszkać większa liczba osób. Jeśli chcemy wynajmować singlom, stawiamy na kawalerki, z jednym lub maksymalnie dwoma pokojami. Gdy mieszkanie chcemy wynajmować rodzinie z dzieckiem/dziećmi, kupujemy mieszkanie z co najmniej dwoma pokojami i najlepiej oddzielną kuchnią.

Inwestycje w nieruchomości na wynajem są w tej chwili niezwykle opłacalne, zwłaszcza w większych aglomeracjach miejskich. Poza tym zakup nieruchomości to dość bezpieczna lokata kapitału. Jeśli pilnie będziemy potrzebować gotówki, taką nieruchomość zawsze możemy sprzedać lub wziąć pod nią niskooprocentowany kredyt hipoteczny.

Galeria

A1
A1
B1
B1
C1
C1
D1
D1
1
1
1
1
2
2
2
2
4
4
3
3
3
3
4
4
6
6
logo2

Biuro sprzedaży mieszkań i wynajmu lokali użytkowych

Biuro sprzedaży:
20-388 Lublin, Dominów 130A

Kontakt:
+48 81 75 18 612
+48 502 231 423
+48 516 141 905
biuro@multimel.pl

Skontaktuj się z nami