biuro@multimel.pl          +48 502 231 423

   

Nowoczesny wystrój współczesnych wnętrz mieszkalnych wymaga dostępu do większej ilości wolnego miejsca. Gdy dysponujesz mieszkaniem o mniejszym metrażu, osiągnięcie efektu przestronności i otwartości wnętrza będzie trudniejsze, ale wciąż możliwe do zrealizowania. Wystarczy jedynie przestrzegać kilku ogólnych zasad aranżacji wnętrz mieszkalnych, o których możesz przeczytać w dalszej części tekstu.

Zanim zaczniesz działać, planuj!

Urządzanie mieszkania to wieloetapowy proces, który w każdym przypadku powinien rozpoczynać się od nakreślenia ogólnego planu działania. Jeśli wcześniej zaplanujemy, jak ma wyglądać nasze mieszkanie, w jakie sprzęty ma być wyposażone i w których miejscach je ustawimy, całość aranżacji będzie bardziej spójna, a wnętrze mieszkania bardziej eleganckie i funkcjonalne. Planując wystrój wnętrza, możemy sprawdzić kilka wariantów, ostatecznie decydując się na ten, który będzie najbardziej wygody w użytkowaniu i jednocześnie pozwalając na uzyskanie efektu przestronności wnętrza.

Pokój dziecięcy

Urządzając pokoik dziecięcy kusi nas, by sięgać po przedmioty dedykowane jedynie najmłodszym dzieciom. W praktyce lepszym rozwiązaniem będzie wybór mebli i akcesoriów neutralnych, z których dziecko będzie mogło korzystać przez wiele kolejnych lat. Zamiast zakupu małego stoliczka czy krzesełek, lepiej wybrać meble z biurkiem. Zamiast mebli typowo dziecięcych, lepiej wybrać meble bardziej klasyczne, a pokój udekorować kolorowymi naklejkami ściennymi, które nie zabierają miejsca i których w razie potrzeby bardzo łatwo możemy się pozbyć.

Co do spania?

Jeśli mieszkanie ma niewielki metraż, zamiast decydować się na wydzielenie osobnej sypialni z klasycznym łóżkiem, lepiej zdecydować się na wybór składanej kanapy lub większego od niej narożnika. Tego typu meble pełnią podwójną funkcję, dekorują wnętrze salonu, zapewniając wygodne miejsce do siedzenia i oferują przestrzeń do spania. W pokojach młodzieżowych możemy nawet zdecydować się na zakup łóżka chowanego w ścianie lub meblach. Po złożeniu takie łóżko w ogóle nie zajmuje miejsca w pokoju, dzięki czemu zyskujemy efekt bardziej przestronnego wnętrza. Ciekawym pomysłem mogą być również designerskie łóżka wyposażone w funkcjonalne, wyjątkowo pojemne szuflady. Kupują takie łóżko, możemy zrezygnować z zakupu komody lub wąskiej szafy i w ten sposób zaoszczędzić nieco miejsca, tworząc bardziej otwartą przestrzeń mieszkania.

Wiszące szafki, półki i podwieszane sprzęty domowe

Poprzez zainstalowanie części mebli i przedmiotów użytkowych na wysokości – podwieszając je pod sufitem lub wieszając na ścianach, zwolnimy nieco miejsca na podłodze i w ten sposób otrzymam więcej przestrzeni do swobodnego poruszania się. Co możemy podwiesić? Prócz mebli kuchennych i łazienkowych, do powieszenia na ścianach nadają się również półki. Półki pozwolą zrezygnować z zakupu dodatkowego regału na książki czy inne domowe drobiazgi. Na ścianie powiesić możemy również telewizor, dzięki czemu będziemy mogli zrezygnować z zakupu szafki RTV. Poza tym warto również pomyśleć o podwieszeniu doniczek z kwiatami – zamiast stojaków na kwiaty, a także o instalacji kinkietów lub plafonów zamiast lamp podłogowych czy stołowych.

Półki pod sufitem

To doskonały wybór dla właścicieli wysokich mieszkań w starych kamienicach. Dzięki dodatkowym półkom pod sufitem zyskujemy miejsce na wiele domowych drobiazgów i w ten sposób możemy zrezygnować z zakupu obszernych szaf, komód czy regałów.

Regał, jako ścianka działowa

Jeśli mamy tylko jeden większy pokój i zależy nam na wydzieleniu w nim funkcjonalnych, niezależnych od siebie pomieszczeń, zamiast ścianki działowej, która ograniczy dostępną przestrzeń, możemy zdecydować się na zakup dużego regału z wieloma półkami. Takie regał powinien mieć ażurową konstrukcję, dzięki czemu będzie przepuszczał światło. W ten sposób pokój wciąż będzie wyglądał na przestronny, a z drugiej strony będzie rozdzielony na dwie strefy znajdujące się po obu stronach regału. Korzystając z takiego rozwiązania, możemy na przykład wydzielić przestrzeń na biurko i strefę wypoczynku z telewizorem.

Drzwi przesuwane lub rezygnacja z drzwi

Jeśli mieszkanie jest jednopokojowe z oddzielną kuchnią, najlepiej w ogóle zrezygnować z drzwi rozdzielających tego typu pomieszczenia. Gdy w mieszkaniu są dwa pokoje, spokojnie możemy zrezygnować z drzwi prowadzących z przedpokoju do salonu i pozostawić jedynie drzwi prowadzące do sypialni. Te ostatnie mogą być jednak drzwiami przesuwanymi, dzięki czemu zyskamy miejsce do aranżacji tuż przy drzwiach, od ich wewnętrznej i zewnętrznej strony.

 

Galeria

A1
A1
B1
B1
C1
C1
D1
D1
1
1
1
1
2
2
2
2
4
4
3
3
3
3
4
4
6
6
logo2

Biuro sprzedaży mieszkań i wynajmu lokali użytkowych

Biuro sprzedaży:
20-388 Lublin, Dominów 130A

Kontakt:
+48 81 75 18 612
+48 502 231 423
+48 516 141 905
biuro@multimel.pl

Skontaktuj się z nami