biuro@multimel.pl          +48 502 231 423

   

Podłogi to jeden z najtrwalszych elementów wyposażenia mieszkania. W odróżnieniu od koloru ścian, wewnętrznego oświetlenia czy mebli, na zmianę podłóg decydujemy się bardzo rzadko, ponieważ jest to niezwykle kłopotliwe i do tego bardzo kosztowne. Jeśli już wybieramy określony typ podłogi, najczęściej jest to wybór na długie lata, jeśli nie na całe życie.

Oczywiście niezmiennie od wielu lat największym zainteresowaniem osób urządzających swoje mieszkania cieszą się podłogi drewniane, które uznawane są za najtrwalsze i najbardziej efektowne. W praktyce nie każdego jednak stać na zakup takiej podłogi. Poza tym drewniana podłoga nie sprawdzi się w każdym domowym pomieszczeniu. Dlatego wiele osób ostatecznie rezygnuje z zakupu podłogi drewnianej i decyduje się na zakup tańszej imitacji drewna. Czy to się opłaca? Jakie są zalety i wady podłóg imitujących drewno?

Ceramika o wyglądzie drewna

Płytki podłogowe przypominające swym wyglądem drewniane klepki to hit ostatnich lat. Tego rodzaju ceramika występuje w niezliczonej liczbie wersji kolorystycznych, w wielu rozmiarach i typach. Dzięki temu dopasowanie płytek do pozostałych elementów wyposażenia mieszkania lub domu nie powinno sprawić nikomu większych trudności. Płytki ceramiczne imitujące drewno wyróżniają się niezwykle atrakcyjnym wyglądem. Dzięki nowoczesnym technologiom graficznym w doskonały sposób odwzorowują wygląd naturalnego drewna i z większej odległości nie sposób odróżnić, czy mamy do czynienia z podłogą drewnianą, czy z podłogą wyłożoną płytkami ceramicznymi. Płytki imitujące drewno mogą być wykładane nie tylko na podłogach, ale również na ścianach. Coraz częściej wykorzystuje się je do wykańczania salonów, przedpokojów czy sypialni. Płytki są trwalsze od drewna, bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz na wodę.

Gres imitujący drewno

To specyficzny rodzaj płytek ceramicznych przeznaczony do aranżacji przestrzeni zewnętrznych, przylegających do mieszkania lub domu. Gres imitujący naturalne drewno bardzo często wykorzystywany jest do wykańczania tarasów i balkonów. Jest materiałem odpornym na mróz, na działanie słońca i deszczu. Poza tym jest trwalszy od klasycznych płytek dedykowanych do zastosowań wewnętrznych – jest twardszy i wolniej się ściera. Gres imitujący drewniane deski to dobra alternatywa dla klasycznych podłóg drewnianych. Takiej podłogi nie trzeba poddawać specjalnym zabiegom konserwacyjnym, nie trzeba martwić się o szybkie jej zużycie. Podłogi z gresu łatwiej się czyści i co bardzo ważne, są one tańsze w utrzymaniu od podłóg drewnianych, o które trzeba dodatkowo dbać, co jakiś czas je szlifując i malując.

Podstawowe zalety i wady podłóg drewnopodobnych

Najważniejszą zaletą podłóg imitujących drewno jest ich niższa cena. Zarówno płytki ceramiczne, jak i gres są tańsze od desek wykonanych z drewna naturalnego. Taka podłoga jest również prostsza w montażu i łatwiejsza do utrzymania w dobrym stanie technicznym. Podłogi z ceramiki są także bardziej wytrzymałe. Nie straszna im woda i wgniecenia. Płytki i grys są twardsze od drewna, a zatem wolniej się ścierają. Nie trzeba również ich odnawiać, ścierając starą i nakładając na nie nową warstwę ochronną w postaci lakieru lub bejcy.

Jeśli szukasz alternatywnego rozwiązania dla drewnianej podłogi, dziś nie jesteś już skazany tylko i wyłącznie na wybór paneli imitujący drewno. Duży wybór płytek ceramicznych i gresu, które swoim wyglądem przypominają drewniane klepki, jest na tyle duży, że każdy może znaleźć coś, co będzie odpowiadało jego indywidualnym potrzebom i gustom. Jedyną dostrzegalną wadą takiego rozwiązania mogą być względy czysto praktyczne. Podłogi ceramiczne są zimne i mogą być śliskie. Jeśli nie korzystasz z systemu ogrzewania podłogowego, ceramiczna podłoga w sypialni lub w salonie może być mniej przyjemna w użytkowaniu niż klasyczna podłoga drewniana, ale to jest zawsze kwestia indywidualnej oceny i kalkulacji tego, co jest dla nas bardziej korzystne.

 

Galeria

1
1
1
1
2
2
2
2
4
4
3
3
3
3
4
4
6
6
logo2

Biuro sprzedaży mieszkań i wynajmu lokali użytkowych

Biuro sprzedaży:
20-388 Lublin, Dominów 130A

Kontakt:
+48 81 75 18 612
+48 502 231 423
+48 516 141 905
biuro@multimel.pl

Skontaktuj się z nami