biuro@multimel.pl          +48 502 231 423

   

Znalezienie dobrej ekipy remontowo - budowlanej wcale nie jest takie łatwe. Postaramy sie podpowiedzieć jak znaleźć możliwie najlepszą firmę remontową i jak zabezpieczyć się przed ewentualnymi szkodami, opóźnieniami itp.

- Zanim podpiszemy umowę, umówmy się na spotkanie w miejscu, gdzie dana firma realizuje remont lub poprośmy o wskazanie miejsca, w którym takie prace ostatnio były przez nią realizowane. To pozwoli sprawdzić jakość wykonanych przez firmę prac.

- Warto sprawdzić, czy jakość wcześniej wykonanych prac nie odbiega od ogólnie przyjętych standardów. Warto zwracać uwagę na szczegóły tj. sposób ułożenia i wykończenia płytek ceramicznych, sposób montażu listew przypodłogowych itp.

- Po ogólnych oględzinach warto umówić się na wycenę prac w naszym mieszkaniu, biurze czy firmie. Najlepiej umówić się na wycenę z kilkoma różnymi podmiotami.

- Przy wyborze konkretnej firmy remontowej kierujemy się oceną stosunku jakości realizowanych prac do ich ceny. Warto dopytać o ewentualne koszty dodatkowe, które mogą pojawić się w czasie pracy. Uczciwa i rzetelna firma z pewnością sama na wstępie powie o takich możliwych dodatkowych kosztach.

- Zanim ekipa remontowa przystąpi do pracy, dogadajmy wszystkie szczegóły. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnych zgrzytów i komplikacji już w czasie realizacji robót remontowych. Jeśli korzystamy z usług architekta wnętrz, warto skonsultować z ekipą celowość i koszt wykonania robót według nakreślonego planu. Doświadczeni budowlańcy podpowiedzą, które rzeczy można zrobić inaczej, by zaoszczędzić i jednocześnie osiągnąć efekt podobny do zamierzonego.

- Gdy wykonujemy kapitalny remont mieszkania, domu czy budynku firmowego, warto upewnić się, czy nie potrzebujemy pozwolenia na budowę. Gdy remontujemy mieszkanie warto sprawdzić, czy prace nie ingerują w strukturę budynku, co może wiązać się z koniecznością uzyskania zgody od administratora.

- Zawsze podpisujemy umowę! W umowie spisujemy zakres prac do wykonania, terminy rozpoczęcia i zakończenia prac, okres gwarancyjny na wykonane prace, cenę za wykonaną usługę oraz ewentualne kary umowne za opóźnienia. Na rynku spotyka się dwa rodzaje takich umów. Pierwszy rodzaj umowy dotyczy całości prac związanych z realizowanym remontem. Drugi rodzaj umowy odnosi się tylko i wyłącznie do robocizny. W tym drugim przypadku to my odpowiadamy za wybór i zakup materiałów budowlanych i wykończeniowych.

- Jeśli istnieje taka możliwość, warto umieścić w umowie klauzulę o karze umownej za niewłaściwe lub nieterminowe wywiązanie się z umowy, na przykład za przeciągnięcie czasu realizacji prac.

- Zaliczki to naturalny element większości prac realizowanych przez ekipy remontowe. Pamiętajmy jednak, by wartość zaliczki była odpowiednio mniejsza od ogólnego kosztu robocizny.

- Co pewien czas warto skontrolować tempo prowadzonych prac, ich jakość oraz rodzaj stosowanych materiałów budowlanych/wykończeniowych.

- Zanim zapłacimy za wykonane prace, przeprowadzamy tzw. odbiór obiektu, czyli sprawdzamy, czy wszystko zostało wykonane w taki sposób, w jaki sobie tego życzyliśmy. Jeśli są jakieś niedociągnięcia, prosimy o ich naprawę. Dopiero później płacimy za całość wykonanych robót.

- Prośmy o fakturę. Uczciwa firma remontowa nie będzie robiła najmniejszego problemu wystawieniem takiego dokumentu. Na fakturze powinny znaleźć się wykonane prace wraz z ich dokładną wyceną. Powinny zostać również wskazane strony umowy. Taki dokument będzie nam niezbędny, jeśli pojawią się jakiekolwiek usterki, których wcześniej nie zauważyliśmy i będziemy żądali ich naprawy w ramach obowiązującej gwarancji.

Galeria

1
1
2
2
3
3
4
4
5
5
6
6
logo2

Biuro sprzedaży mieszkań i wynajmu lokali użytkowych

Biuro sprzedaży:
20-388 Lublin, Dominów 130A

Kontakt:
+48 81 75 18 612
+48 502 231 423
+48 516 141 905
biuro@multimel.pl

Skontaktuj się z nami