biuro@multimel.pl          +48 502 231 423

   

Dom czy mieszkanie to dylemat, który coraz częściej gości w rozmowach wielu rodzin. Wybrać bliskość do centrum miasta czy częsty kontakt z naturą i zielenią? Ograniczoną ilość miejsca do zagospodarowania czy w zamian za dużą przestrzeń, trudność radzenia sobie ze wszystkimi remontami i problemami natury technicznej?

Niewątpliwą zaletą mieszkania w bloku jest oszczędność czasu, dzięki bliskości do centrum, głównych punktów usługowych i handlowych, przystanków autobusowych. Jeśli nie posiadamy samochodu, dojazd z domku jednorodzinnego oddalonego najczęściej kilka, kilkanaście kilometrów od większego miasta zajmuje trochę czasu. Ale coś za coś – dzięki tej odległości dom oferuje nam większą przestrzeń dla nas, dzieci oraz zwierząt. Możliwość posadzenia sobie własnych krzewów, roślin czy warzyw, stworzenia wymarzonego ogródka, zrobienia grilla, urządzenia meczu piłkarskiego czy poleżenia sobie na zielonej trawce z dala od huczących samochodów – szczególnie w lecie są bezcenne.
Mieszkając w domu jednak, musimy liczyć się z tym, że wszystkie wymiany, naprawy są konieczne i nikt nie wykona ich za nas. Nie mamy spółdzielni – jak w przypadku mieszkania w bloku, dzięki której nie musimy się też martwić ani być narażeni na dodatkowe koszty, jeżeli nagle zabraknie wody, kaloryfer będzie zatkany, czy dach przeciekać.

Dom dysponuje także zdecydowanie większą ilość miejsca, dzięki czemu możemy pozwolić sobie na dodatkowe pomieszczenia, o których w mieszkaniu nie byłoby mowy, takie jak spiżarnia (do chowania przetworów, zapasów), garderoba, pralnia, suszarnia, osobne pokoje dla dzieci.

Problem ciszy nocnej może występować zarówno w mieszkaniu, jak i w bloku (kiedy na przykład mieszkamy w zabudowie szeregowej) – brak możliwości urządzania głośnych imprez, słuchania za głośno muzyki – niektórym sąsiadom może to przeszkadzać, a warto żyć według zasady – nie rób drugiemu, co tobie niemiłe i nie zadzierać z sąsiadami, którzy mogą być bardzo pomocni.

Wybór więc między domem a mieszkaniem wcale nie jest prosty. Warto zwrócić uwagę na przytoczone wyżej argumenty i zastanowić się, co dla nas samych będzie najlepsze i nie zapominać, że wspólny dom to nie tylko miejsce, ale także ludzie, którzy go tworzą.

A gdyby tak połączyć jedno z drugim? Nasze mieszkania w zabudowie szeregowej to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą mieć większy metraż, własny ogródek i dużo więcej przestrzeni niż w mieszkaniu w bloku. Jednocześnie dojazd z Dominowa do centrum jest bezproblemowy i szybki. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą mieszkań w zabudowie szeregowej.

Galeria

1
1
2
2
3
3
4
4
5
5
6
6
logo2

Biuro sprzedaży mieszkań i wynajmu lokali użytkowych

Biuro sprzedaży:
20-388 Lublin, Dominów 130A

Kontakt:
+48 81 75 18 612
+48 502 231 423
+48 516 141 905
biuro@multimel.pl

Skontaktuj się z nami