biuro@multimel.pl          +48 502 231 423

   

Nowoczesne wnętrza cechuje przede wszystkim duża przestronność, prostota, a zarazem wysoka jakość nie tylko mebli, ale i dodatków. W nowoczesnych stylizacjach przeplatają się trzy style, minimalistyczny, skandynawski i industrialny. Zapoznaj się ze sposobami jak urządzić swoje wnętrza w tym stylu.

Na początek ściany i podłogi

Jasne wnętrza to główna cecha stylu nowoczesnego. Dlatego jako kolor ścian najlepiej wybrać kolor biały bądź kolory jasne pastelowe. W stylistyce tej dopuszczalne jest także wykorzystanie dwóch kolorów naraz. Dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie takich kolorów jak beż, błękit, jasny pobiel, jasna zieleń oraz tradycyjna biel. Ponieważ styl nowoczesny bazuje m.in. na stylu industrialnym w dużych pomieszczeniach możemy zaszaleć i zrobić jedną ze ścian w starym styl i wykonać ją z cegły. Aranżując ściany możemy także pokusić się o wykorzystanie fototapety. Białe ściany możemy ozdobić czarno-białymi, bądź czarno-czerwonymi grafikami wykonanymi w wysokiej jakości.

Podłogo w stylu nowoczesnym najlepiej wykonać z drewna lub marmuru. Na które tworzywo się zdecydujemy zależy od tego czy chcemy ocieplić pomieszczenie poprzez zastosowanie drewna czy dodać mu zimny surowy styl poprzez zastosowanie marmuru. Chcąc złagodzić efekt jaki tworzy marmur możemy na podłodze położyć dywan o jednolitej barwie.

Umeblowanie i dodatki

W ten styl najlepiej wpisują się meble proste o jasnych barwach zrobione z płyt MDF lub z drewna. Nieodpowiednie będą meble ze zdobieniami, najlepiej jeśli nie będą ich miały wcale i będą jednokolorowe. Doskonale wygadają meble o prostej, surowej formie, z małą ilością półek. W stylu nowoczesnym dodatki są ważnym elementem jednak musimy pamiętać, żeby było ich jak najmniej. Lepiej postawić na wielkość niż ilość, dlatego świetnym rozwiązaniem będzie zakupienie prostej miedzianej misy czy powieszenie na ścianie dużego zegara o prostym geometrycznym kształcie.

Główną cechą stylu nowoczesnego jest prostota dlatego niepozostania on zbyt wiele miejsc na szaleństwo.

 

Galeria

1
1
2
2
3
3
4
4
5
5
6
6
logo2

Biuro sprzedaży mieszkań i wynajmu lokali użytkowych

Biuro sprzedaży:
20-388 Lublin, Dominów 130A

Kontakt:
+48 81 75 18 612
+48 502 231 423
+48 516 141 905
biuro@multimel.pl

Skontaktuj się z nami