biuro@multimel.pl          +48 502 231 423

   

slajd01
slajd02
slajd03
slajd05
slajd04
Previous Next Play Pause

Możliwość pracy w domu to wygoda i większa elastyczność, ale i pewne utrudnienia wynikające m.in. z konieczności samodzielnego zorganizowania stanowiska pracy. Przygotowanie takiego miejsca nie jest trudne, wymaga jednak wydzielenia choć niewielkiego fragmentu domowej przestrzeni na prywatne biuro. Jak urządzić takie miejsce? Jak sprawić, by praca w domu była możliwie komfortowa i nic nie odciągało naszej uwagi od służbowych obowiązków?

Domowe biuro – miejsce do pracy w mieszkaniu

Czasy pandemii sprawiły, że wiele osób, przynajmniej na pewien czas musiało zrezygnować z pracy w tradycyjnym biurze i przejść na tzw. tryb pracy zdalnej z domu. To, co dla większości było zupełną nowością, dla pewnych grup osób już od dłuższego czasu jest standardem. W trybie zdalnym pracuje wielu programistów, grafików, tłumaczy, projektantów stron www czy osób tworzących treści internetowe. Tego typu zajęcia nie wymagają dostępu do klasycznego biura, a jedynie do komputera i Internetu. Oczywiście dla zwiększenia komfortu pracy potrzebne jest jeszcze miejsce, w którym można się skupić, gdzie nic nie będzie odciągało uwagi od realizacji konkretnego projektu.

Optymalnym rozwiązaniem przy tworzeniu domowego biura jest wydzielenie na ten cel odrębnego pomieszczenia. Taki domowy gabinet pozwoli odizolować się od czynników zewnętrznych, zapewni ciszę i spokój niezbędne do pracy wymagającej skupienia. Gdy nie mamy wystarczającej ilości miejsca potrzebnego na wydzielenie odrębnego gabinetu, przestrzeń do pracy możemy zorganizować w sypialni, a nawet w salonie. Ważne, by miejsce do pracy zapewniało względną ciszę i było odseparowane od pomieszczeń, z których korzystają pozostali domownicy.

Aranżacja przestrzeni

Osobny gabinet lub kącik do pracy warto wyposażyć w biurko, wygodny fotel lub krzesło, ewentualnie w dodatkowe akcesoria wynikające z charakteru wykonywanej działalności, na przykład w regał na dokumenty, gdy korzystamy z ich papierowych wersji czy w stolik pod drukarkę, gdy wykorzystujemy ją do przygotowania lub wysyłki skanów dokumentów. Tworząc miejsce do pracy zdalnej w domu, należy pamiętać również o jego dobrym oświetleniu. Oczywiście możemy korzystać ze światła naturalnego, ustawiając biurko w pobliżu okna, jednak zawsze warto zainwestować również w dodatkową lampkę, która doświetli przestrzeń roboczą, zwłaszcza gdy pracujemy po południu lub w nocy.

Organizując Home Office, zwłaszcza gdy pracujemy przez Internet, warto zainwestować również w stałe łącze internetowe o dużej przepustowości. Oczywiście nie każdy ma dostęp do światłowodu, ale gdy tylko jest taka możliwość, warto z niej skorzystać. Stabilne łącze o dużej przepustowości to mniej frustracji i znacznie wygodniejsza praca, nawet wówczas, gdy z Internetu zaczynają korzystać inni domownicy. To dodatkowy wydatek, ale w wielu przypadkach jest on rekompensowany przez pracodawcę.

Galeria

A1
A1
B1
B1
C1
C1
D1
D1
1
1
1
1
2
2
2
2
4
4
3
3
3
3
4
4
6
6

logo2

Biuro sprzedaży mieszkań i wynajmu lokali użytkowych

Biuro sprzedaży:
+48 502 231 423
+48 516 141 905
biuro@multimel.pl

Sekretariat:
+48 81 75 18 612

Adres:
20-388 Lublin, Dominów 130A