biuro@multimel.pl          +48 502 231 423

   

slajd01
slajd02
slajd03
slajd05
slajd04
Previous Next Play Pause

Łatwy dostęp do sklepów, aptek, banków, zakładów fryzjerskich i innych lokali usługowych to wielki atut starych osiedli z rozbudowaną infrastrukturą i dużą liczbą obiektów o funkcjach innych niż mieszkalne. W przypadku nowych osiedli, które zwykle budowane są na obrzeżach miast, takich lokali jest znacznie mniej, co wymusza konieczność częstszego korzystania z auta lub komunikacji zbiorowej. Deweloperzy zaczęli dostrzegać ten problem, i kształt nowoczesnych osiedli zaczął się zmieniać.

Różnicowanie oferty

Podstawowym celem tworzenia osiedli wielofunkcyjnych, mieszających obiekty mieszkalne z usługowymi, jest zapewnienie większego komfortu życia ich mieszkańcom. Takie osiedla są bardziej kompleksowe, a tym samym atrakcyjniejsze z punktu widzenia nowych nabywców. Możliwość życia w miejscu z bezpośrednim dostępem do sklepów, zakładów fryzjerskich czy placówek bankowych w znaczący sposób poprawia komfort życia, ograniczając konieczność każdorazowego dojazdu do centrum miasta w celu załatwienia drobnych spraw czy zrobienia zakupów.

Podstawowe usługi, jakie przydadzą się na każdym osiedlu

Mieszkańcami nowych osiedli są przede wszystkim osoby młode, które dopiero zakładają rodzinę. W takich miejscach powinny zaleźć się zatem obiekty dedykowane dzieciom, takie jak przedszkola i żłobki. Podstawowym lokalem usługowym jest oczywiście sklep spożywczy. Ciekawym pomysłem na biznes w takim miejscu może być również piekarnia oraz niewielki warzywniak. Gdy osiedle jest duże, jego atutem będzie placówka bankowa, apteka, zakład fryzjerski i salon urody. Co warte podkreślenia, nowoczesne lokale usługowe powinny być dostosowane do potrzeb wszystkich osób, również osób w podeszłym wieku, rodziców prowadzących dziecięce wózki oraz osób niepełnosprawnych.

Mała gastronomia

Tworząc funkcjonalne, nowoczesne osiedle mieszkaniowe, zwłaszcza gdy powstaje ono w oddaleniu od centrum miasta, warto zadbać o stworzenie lokalu przystosowanego do potrzeb małej gastronomi. Niewielkie pizzerie i restauracje to duży atut każdego osiedla i coś, co przyciąga nowych mieszkańców. Łatwy dostęp do oferty gastronomicznej zmniejsza konieczność częstych dojazdów do centrum miasta i jest doskonałym miejscem do integracji mieszkańców osiedla.

Edukacja i rozrywka

Dopełnieniem podstawowej oferty usługowej nowego osiedla będą lokale zajmowane przez firmy prowadzące zajęcia sportowe lub językowe. Osiedlowa siłownia, sala do jogi lub fitness, szkoła tańca czy centrum kształcenia językowego to propozycje dedykowana szerokiemu gronu odbiorców, dorosłym i dzieciom. Obecność tego typu obiektów w znaczący sposób zwiększa atrakcyjność osiedla i sprawia, że jego mieszkańcy nie muszą już tracić czasu na dojazdy, by realizować swoje hobby lub się dokształcać.

Tworzenie osiedli mieszkaniowych uzupełnionych lokalami usługowymi, w których działalność mogą prowadzić różnorodne firmy, w znaczący sposób zwiększa ich uniwersalność i atrakcyjność. Takie osiedle staje się bardziej przyjazne dla mieszkańców, pozwala oszczędzać czas potrzebny do załatwienia codziennych sprawunków, pomaga również w budowaniu ściślejszych relacji z sąsiadami. Założenie biznesu na nowym osiedlu to także mniejsza konkurencja, a tym samym większa szansa na rynkowy sukces. 

Wynajem lokali usługowych Lublin, Dominów.

Galeria

A1
A1
B1
B1
C1
C1
D1
D1
1
1
1
1
2
2
2
2
4
4
3
3
3
3
4
4
6
6

logo2

Biuro sprzedaży mieszkań i wynajmu lokali użytkowych

Biuro sprzedaży:
+48 502 231 423
+48 516 141 905
biuro@multimel.pl

Sekretariat:
+48 81 75 18 612

Adres:
20-388 Lublin, Dominów 130A