biuro@multimel.pl          +48 502 231 423

   

slajd01
slajd02
slajd03
slajd05
slajd04
Previous Next Play Pause

Rosnąca liczba mieszkańców gmin okalających największe polskie miasta to znak naszych czasów. Do zamieszkania za miastem zachęcają przede wszystkim niższe ceny nieruchomości, a także cisza, spokój i z roku na rok poprawiająca się infrastruktura, dzięki której dotarcie do centrum miasta z terenów podmiejskich staje się coraz łatwiejsze.

Mieszkanie poza miastem, ale w odległości gwarantującej szybki dojazd do pracy, sklepów, szkół, placówek służby zdrowia, ośrodków kultury czy obiektów sportowych to mnóstwo korzyści, zwłaszcza dla osób szukających chwili wytchnienia od zgiełku zatłoczonych, miejskich ulic. Zakup mieszkania lub domu poza centrum, a nawet poza granicami miasta to przede wszystkim możliwość życia w ciszy, w bliższym kontakcie z naturą. Dla zabieganych, żyjących w ciągłym stresie osób, jest to dużą wartością wartą odrobiny niewygody związanej z dłuższym dojazdem do pracy.

Prognozy GUS uwzględniające ilość i strukturę ludności w różnych typach gmin sugerują, że pomiędzy rokiem 2016 a 2030 nastąpi wyraźny odpływ ludności z dużych miast na rzecz gmin ościennych. Spadek ludności w największych miastach może sięgnąć około 5%. Do przenosin poza miasta zachęcają nie tylko niższe ceny nieruchomości, ale i chęć mieszkania w miejscu przyjaznym, zapewniającym możliwość odpoczynku po intensywnym dniu pracy. Mieszkańcy dużych miast coraz częściej narzekają na nieustający ruch uliczny, sztuczne oświetlenie, hałas i zanieczyszczone powietrze. Przenosiny do miejscowości oddalonej zaledwie o kilka-kilkanaście kilometrów od granic miasta pozwalają zaradzić przynajmniej części z tego typu niedogodności.   

Niewątpliwą zaletą przenosin za miasto jest także możliwość zakupu tańszej nieruchomości. Za cenę małego mieszkania w centrum dużego miasta wojewódzkiego możemy dziś kupić znacznie większy, nowy lokal na wsi, w gminie ościennej. Wyprowadzka z miasta jest zatem korzystną opcją dla rodzin z dziećmi, które mają dość ścisku panującego w kilkudziesięciometrowym mieszkaniu, zwłaszcza gdy w jego cenie mogą kupić dom z garażem i ogrodem za miastem. Dzięki coraz lepszemu skomunikowaniu gmin okalających duże miasta z ich centrami, mieszkanie poza miastem przestaje być jakimkolwiek problemem. Nierzadko jest tak, że dojazd kilkudziesięciu kilometrów spoza miasta zajmuje mniej czasu niż przejazd przez samo miasto, z jednej dzielnicy do drugiej.

Przeprowadzka za miasto to dobry wybór dla osób szukających ciszy i spokoju, stroniących od hałasu i ciągłego zgiełku miejskich ulic. To także dobra opcja dla wieloosobowych rodzin, którym zależy na zapewnieniu sobie większego komfortu życia, przede wszystkim zaoferowaniu prywatnej przestrzeni każdemu z domowników. Mieszkanie za miastem może być również okazją do spełnienia marzenia o własnym domu i alternatywą dla kosztownego wynajmu.

Poznaj ofertę nowych mieszkań od Multimel.

Galeria

A1
A1
B1
B1
C1
C1
D1
D1
1
1
1
1
2
2
2
2
4
4
3
3
3
3
4
4
6
6

logo2

Biuro sprzedaży mieszkań i wynajmu lokali użytkowych

Biuro sprzedaży:
+48 502 231 423
+48 516 141 905
biuro@multimel.pl

Sekretariat:
+48 81 75 18 612

Adres:
20-388 Lublin, Dominów 130A