biuro@multimel.pl          +48 502 231 423

   

slajd01
slajd02
slajd03
slajd05
slajd04
Previous Next Play Pause

Inwestycja w mieszkanie to jedna z najważniejszych życiowych decyzji, zwłaszcza jeśli jest to nasza pierwsza nieruchomość i wiążemy z nią swoją najbliższą przyszłość. Jeśli wciąż zastanawiasz się, czy korzystniejszym wyborem będzie dla Ciebie zakup mieszkania od dewelopera, czy z rynku wtórnego, w dalszej części tekstu znajdziesz garść argumentów przemawiających na korzyść tego pierwszego.

  • Większa wartość rynkowa – nowe mieszkania są na ogół droższe od lokali z rynku wtórnego. Takie mieszkania budowane są zgodnie z najnowszymi trendami, a zatem lepiej dopasowane do potrzeb współczesnego odbiorcy. Ich wartość w ostatnich latach stale rośnie i nie powinniśmy mieć większych problemów ze sprzedażą takiego mieszkania, jeśli zdecydujemy się przenieść do innego miasta lub większego domu.
  • Łatwiejszy kredyt – finansowanie zakupu nieruchomości z rynku pierwotnego jest znacznie łatwiejsze. Banki chętniej udzielają kredytów na mieszkania od deweloperów – mają wypracowany schemat działania i tego typu kredyty uważają za bezpieczniejsze. Jeśli nie mamy dużego kapitału na wkład własny, otrzymanie kredytu hipotecznego na zakup mieszkania z rynku wtórnego będzie dość trudne.
  • Swoboda aranżacji – mieszkanie w stanie deweloperskim to czysta karta, którą możemy zapisać w dowolny, preferowany przez siebie sposób. Wszystko ustalamy według własnego pomysłu i nie musimy martwić się o kosztowny remont związany z wymianą głównych instalacji. Gdy lokal kupujemy na rynku wtórnym, by go przystosować do własnych potrzeb, na ogół potrzebujemy na to znacznie więcej czasu i pieniędzy.
  • Gwarancja i rękojmia – zgodnie z prawem za wszystkie wady nieruchomości odpowiada deweloper. Czas jego odpowiedzialności to pięć lat od momentu zawarcia transakcji. Przy zakupie mieszkania z rynku wtórnego takie prawo nie obowiązuje.
  • Miejsce parkingowe przynależne do mieszkania – to jedne z największych atutów nowych mieszkań. Kupując lokal z rynku pierwotnego niemal zawsze mamy możliwość, a niekiedy wręcz obowiązek zakupu miejsca parkingowego. Część nowych mieszkań oferowana jest od razu z miejscem parkingowym. W przypadku lokali z rynku wtórnego trudno o tego typu funkcjonalność.
  • Zwolnienie z opłaty PCC – od mieszkań kupiony na rynku pierwotnym nie musimy odprowadzać podatku od czynności cywilnoprawnych. Wysokość takiej opłaty to 2% wartości nieruchomości, co w przypadku aktualnych cen mieszkań daje kwotę rzędu kilku-kilkunastu tysięcy złotych.

Sprawdż ofertę mieszkań z rynku pierwotnego od Multimel.

Galeria

A1
A1
B1
B1
C1
C1
D1
D1
1
1
1
1
2
2
2
2
4
4
3
3
3
3
4
4
6
6

logo2

Biuro sprzedaży mieszkań i wynajmu lokali użytkowych

Biuro sprzedaży:
+48 502 231 423
+48 516 141 905
biuro@multimel.pl

Sekretariat:
+48 81 75 18 612

Adres:
20-388 Lublin, Dominów 130A