biuro@multimel.pl          +48 502 231 423

   

slajd01
slajd02
slajd03
slajd05
slajd04
Previous Next Play Pause

Miejskie blokowiska z drugiej połowy XX wieku to miejsca po brzegi zapchane samochodami. Ze względu na ograniczą ilość ogólnodostępnych miejsc parkingowych i brak garaży podziemnych, samochody parkowane są dosłownie wszędzie. W przypadku nowych osiedli każdy z lokatorów ma możliwość wykupienia jednego lub większej liczby miejsc parkingowych. Dzięki temu nikt nie ma problemu z zaparkowaniem swojego auta.

Miejsca postojowe naziemne i garażowe – co wybrać?

Kupując mieszkanie na nowym osiedlu, zwykle mamy możliwość wykupić na własność interesującą nas liczbę miejsc postojowych. W wersji podstawowej są to miejsca na parkingu naziemnym, a gdy budynek posiada własny garaż podziemny, również miejsca garażowe. Gdy nie mamy samochodu lub nie chcemy wydawać dodatkowych pieniędzy, do dyspozycji najczęściej mamy również kilka miejsc ogólnodostępnych. W tym jednak przypadku o tym, kto zaparkuje samochód, decyduje szybkość – kto pierwszy, ten lepszy. Zdecydowanie lepszą opcją wydaje się zatem wykupienie przynajmniej jednego miejsca na własność. Tańszą opcją są miejsca naziemne. Jednak wówczas samochód jest wystawiony na działanie zmiennych warunków atmosferycznych i szybciej się niszczy. Gdy tylko mamy taką możliwość i nas na to stać, do miejsca na parkingu naziemnym warto dokupić również miejsce w hali garażowej.

Korzyści z miejsca garażowego

Miejsce w garażu podziemnym warto wykupić nawet wówczas, gdy nie masz własnego auta. Takie miejsce możesz wynająć, a gdy kupisz samochód, będziesz miał gdzie go zaparkować. Największym plusem miejsca w hali garażowej jest ochrona auta przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych. Gdy samochód stoi pod dachem, nie nagrzewa się od słońca, nie trzeba go odśnieżać zimą, czyścić z ptasich odchodów czy obawiać się o jego uszkodzenie od gradu lub łamanych przez silny wiatr gałęzi. Garażowany samochód wolniej się niszczy i jest wygodniejszy w użytkowaniu. Parkując pod dachem, nie musimy się bać deszczu, co jest szczególnie przydatne, gdy mamy małe dzieci lub wracamy z większych zakupów. Akumulator nie rozładuje się, gdy na zewnątrz jest mróz, a klimatyzacja szybciej schłodzi wnętrze pojazdu, gdy nie stoi on na słońcu.

Inwestycja w prywatne miejsce parkingowe, niezależnie od tego, czy jest to miejsce naziemne, czy zlokalizowane w hali garażowej to dobrze wydane pieniądze. Szczególnie korzystny jest zakup miejsca garażowego. Dzięki niemu chronisz samochód i zwiększasz komfort jego codziennego użytkowania. Gdy jeszcze nie masz własnego samochodu, nie rezygnuj z możliwości zakupu dodatkowego miejsca. Zawsze można je wynająć, a gdy okaże się potrzebne, nie będziesz go musiał już szukać.

Galeria

A1
A1
B1
B1
C1
C1
D1
D1
1
1
1
1
2
2
2
2
4
4
3
3
3
3
4
4
6
6

logo2

Biuro sprzedaży mieszkań i wynajmu lokali użytkowych

Biuro sprzedaży:
+48 502 231 423
+48 516 141 905
biuro@multimel.pl

Sekretariat:
+48 81 75 18 612

Adres:
20-388 Lublin, Dominów 130A