biuro@multimel.pl          +48 502 231 423

   

slajd01
slajd02
slajd03
slajd05
slajd04
Previous Next Play Pause

Podobnie jak przy sprzedaży samochodu, zadbanie o atrakcyjny wygląd wstawionego na sprzedaż lub przeznaczonego na wynajem mieszkania, pomoże w przyciągnięciu zainteresowania większej liczby klientów. Zestaw trików, które pomogą osiągnąć oczekiwany rezultat – sprzedaż lub wynajem nieruchomości – to właśnie home staging. Na to pojęcie składa się wiele zabiegów, które mają pomóc w wyeksponowaniu atutów nieruchomości i zamaskowaniu jej wad. To nie oszustwo, ale umiejętna kreacja wizerunku.

Nadrzędnym celem home staging jest wyeksponowane największych atutów nieruchomości, przy czym staramy się to osiągnąć przy minimalnym nakładzie środków. Oczywiście, jeśli zdecydujemy się zainwestować nieco więcej, efekt może być ciekawszy. Liczy się jednak kalkulacja kosztów. Nie wydajemy więcej, niż spodziewamy się zyskać. Miejsce zasobnego portfela powinna zająć zatem nasza kreatywność.

Home staging w kilku krokach

Zanim zaczniesz zmieniać mieszkanie, najpierw dobrze się zastanów, komu zamierzasz je zaoferować. Pamiętaj, że zupełnie inne aspekty będą interesowały rodzinę z małym dzieckiem, a inne singla lub parę. Mieszkanie urządzamy pod konkretnego klienta. Dzięki temu możemy zoptymalizować nasze działania i na remont nieruchomości wydamy zdecydowanie mniej pieniędzy.

Krok drugi to porządkowanie przestrzeni. Zanim wrzucisz zdjęcia mieszkania do sieci, zadbaj o porządek w jego wnętrzu. Im bardziej uporządkowana, wolna od niepotrzebnych gadżetów i innych odciągaczy uwagi przestrzeń, tym lepiej. Pamiętaj, że duża liczba przedmiotów znajdujących się w prezentowanym wnętrzu, ma wpływa na wizualne zmniejszenie dostępnej powierzchni, co zwykle działa mocno zniechęcająco. Najlepiej sprzedają się mieszkania niemal puste, o stonowanej, uniwersalnej kolorystyce. Gdy kolory ścian są neutralne, klient łatwiej wyobrazi sobie wymarzoną aranżację. Poza tym uniwersalne kolory spodobają się większej liczbie oglądających, a tym samym zwiększą prawdopodobieństwo sprzedaży lub wynajęcia nieruchomości.

Kolejny etap działania to przyporządkowanie wybranym pomieszczeniom określonych funkcji. Klienci lubią jednoznaczności. Dzięki nim łatwiej wizualizują sobie dane wnętrze i mogą określić czy spełnia ono ich oczekiwania. Dlatego przygotowując mieszkanie na sprzedaż lub wynajem, wyznaczamy jego strefy funkcjonalne. Do sypialni wstawiamy łóżko, do pokoju dziecięcego zabawki, do łazienki prysznic, a do salonu kanapę i stolik. Ilość mebli ma mniejsze znaczenie niż ich jakość. Ładne meble budzą pozytywne skojarzenia i takie nieruchomości zawsze sprzedają się lepiej. Przy aranżacji wnętrza pomocne jest również jego atrakcyjne doświetlenie i akurat na tym elemencie nie ma sensu przesadnie oszczędzać. Lampy nie muszą być drogie. Ważne, by rozświetlały każde z domowych pomieszczeń, dzięki czemu wydadzą się one większe i staną się przyjemniejsze w odbiorze.

Ostatni etap to przygotowanie ogłoszenia. Na profesjonalną prezentację powinny składać się nie tylko dobrej jakości zdjęcia prezentujące każde z domowych pomieszczeń, oczywiście w możliwie najkorzystniejszy dla nich sposób, ale również rzetelne informacje ważne dla potencjalnego klienta. W notce powinna znaleźć się informacja o metrażu mieszkania, ilości dostępnych pomieszczeń i ewentualnych udogodnieniach, o podstawowym i dodatkowym wyposażeniu oraz innych atutach nieruchomości. Do najważniejszych z nich zalicza się lokalizację, dostęp do miejsc parkingowych, piwnicy lub komórki lokatorskiej, windy czy suszarni. 

Multimel nieruchmości oferuje nowoczesne mieszkania w Lublinie i Dęblinie idealne do zamieszkania lub pod wynajem.

Galeria

A1
A1
B1
B1
C1
C1
D1
D1
1
1
1
1
2
2
2
2
4
4
3
3
3
3
4
4
6
6

logo2

Biuro sprzedaży mieszkań i wynajmu lokali użytkowych

Biuro sprzedaży:
+48 502 231 423
+48 516 141 905
biuro@multimel.pl

Sekretariat:
+48 81 75 18 612

Adres:
20-388 Lublin, Dominów 130A