biuro@multimel.pl          +48 502 231 423

   

slajd01
slajd02
slajd03
slajd05
slajd04
Previous Next Play Pause

Inwestycja w mieszkanie to dla wielu osób jedna z najważniejszych życiowych decyzji. Dlatego zawsze warto podchodzić do niej z rozwagą. Dzięki temu można uniknąć wielu nieprzyjemnych konsekwencji. Na co zatem zwracać uwagę, myśląc o zakupie nowego lokum? Jakich błędów należy się wystrzegać?

Zakup na szybko

W przypadku zakupu mieszkania nadmierny pośpiech nie jest dobrym doradcą. Oczywiście zdarzają się rynkowe okazje, ale jeśli nie znamy się na rynku nieruchomości, podejmowanie nieprzemyślanych decyzji zakupowych może się na nas srogo zemścić. Dlatego przed zakupem mieszkania zawsze staramy się dokładnie przeanalizować umowę sprzedaży i jeśli coś jest dla nas niezrozumiałe, nie powinniśmy takiej umowy podpisywać. W takiej sytuacji najlepiej skonsultować się z prawnikiem. Niekorzystne zapisy zawsze można negocjować, próbując je zmienić. W ostateczność z zakupu lepiej zrezygnować.  

Niesprecyzowane oczekiwania

Wiele młodych osób kupujących swoje pierwsze mieszkanie zupełnie pomija kwestię swoich przyszłych potrzeb. Wybiera małe mieszkania, w których nie pomieszczą się więcej niż dwie osoby. Inwestuje w lokale położone na peryferiach, z których trudno się gdziekolwiek dostać lub w miejscach nieprzystosowanych do potrzeb rodziny z małym dzieckiem.

Cena to nie wszystko

Podczas zakupu mieszkania wiele osób zwraca uwagę wyłącznie na jego cenę. Niekiedy jednak lepiej zdecydować się na nieco droższe lub mniejsze mieszkanie, ale lepiej dostosowane do własnych potrzeb. Dla przykładu zakup dużego mieszkania na czwartym piętrze w kamienicy bez windy będzie mniej korzystny dla osoby starszej lub rodziny z małym dzieckiem niż zakup nieco mniejszego lokum na parterze czy w budynku z windą (codzienne wnoszenie i znoszenie wózka jest bardzo męczące). Ważne są również takie aspekty jak lokalizacja, układ wewnętrzny mieszkania, dostępność miejsc parkingowych, bliskość szkół i sklepów czy osiedlowa infrastruktura.

Pewny sprzedawca

Choć niska cena za metr kwadratowy mieszkania jest zawsze niezwykle kusząca, zanim zdecydujemy się na zakup takiej nieruchomości, wcześniej warto sprawdzić sprzedawcę. Najlepiej wybierać mieszkania od sprawdzonych deweloperów, firm znajdujących się w dobrej sytuacji finansowej, którzy gwarantują terminowość realizacji inwestycji oraz ściśle określoną jakość wykonania mieszkań. Takie nieruchomości są zwykle nieco droższe, ale ryzyko związane z ich zakupem jest mniejsze.

Sprawdź ofertę mieszkań w Dęblinie.

Galeria

A1
A1
B1
B1
C1
C1
D1
D1
1
1
1
1
2
2
2
2
4
4
3
3
3
3
4
4
6
6

logo2

Biuro sprzedaży mieszkań i wynajmu lokali użytkowych

Biuro sprzedaży:
+48 502 231 423
+48 516 141 905
biuro@multimel.pl

Sekretariat:
+48 81 75 18 612

Adres:
20-388 Lublin, Dominów 130A