biuro@multimel.pl          +48 502 231 423

   

slajd01
slajd02
slajd03
slajd05
slajd04
Previous Next Play Pause

Za osiedle mieszkaniowe zwykle uważa się spójny pod względem architektonicznym kompleks budynków mieszkalnych i towarzyszących im obiektów infrastrukturalnych, w tym lokali usługowych. Jeśli pod uwagę weźmiemy kwestie administracyjne, to osiedlem mieszkaniowym nazwiemy obiekty podlegające wyodrębnionemu samorządowi mieszkańców, który integruje lokalną społeczność i zarządza należącymi do niej terenami.

Nowoczesne osiedla muszą być na tyle funkcjonalne, by gwarantować komfort mieszkania osobom o różnych potrzebach, w tym rodzinom z małymi dziećmi. Dostęp do windy czy wózkowni to tylko część z dostępnych udogodnień, które wpływają na wygodę życia w danym miejscu. Innymi ważnymi elementami, zwłaszcza dla osób wychowujących małe dzieci są:

  • Dobra lokalizacja i dostępność komunikacyjna. Osiedle mieszkaniowe przystosowane do potrzeb rodzin z dziećmi powinno znajdować się w bliskim sąsiedztwie przedszkoli, szkół i innych placówek oświatowych. To jedno z podstawowych kryteriów uwzględnianych przez młode osoby kupujące swoje pierwsze mieszkanie. Równie ważna jest ogólna infrastruktura komunikacyjna. Osiedla z dostępem do autobusu, tramwaju, kolei miejskiej czy metra cieszą się znacznie większym zainteresowaniem odbiorców niż te, które od tego typu udogodnień są znacznie oddalone. Liczy się również dostępność i przepustowość głównych dróg dojazdowych czy obecność ścieżek rowerowych.
  • Dostępność lokali usługowo-handlowych. Prócz zlokalizowanych w pobliżu jednostek edukacyjnych, dla rodzin z dziećmi ważny jest również łatwy dostęp do placówek realizujących wiele innych funkcji. Bliskie sąsiedztwo sklepów, w tym popularnych sieci dyskontów, oddziałów bankowych, aptek, kiosków, salonów piękności, zakładów fryzjerskich czy placówek ochrony zdrowia w zasadniczy sposób wpływa na atrakcyjność konkretnej lokalizacji. Samowystarczalne osiedla cieszą się znacznie większą popularnością niż osiedla położone na peryferiach, odcięte od tego typu udogodnień.
  • Dostępność lokali gastronomicznych. Dla wielu osób bliskie sąsiedztwo restauracji, barów, kawiarni czy różnego rodzaju lokali rozrywkowych będzie miało znacznie większe niż dostęp do rozwiniętej sieci komunikacji zbiorowej. Część rodzin z dziećmi docenia obecność tego typu placówek i chętnie korzysta z ich usług. Dzięki temu, że takie lokale znajdują się w pobliżu, nie trzeba tracić czasu na dojazdy do centrum miasta.
  • Infrastruktura sportowo-rekreacyjna. To jeden z ważniejszych elementów wpływających na atrakcyjność osiedla mieszkaniowego, zwłaszcza dla osób wychowujących małe dzieci. Bliski dostęp do nowoczesnych, bogato wyposażonych placów zabaw, boisk, basenów, siłowni zlokalizowanych na świeżym powietrzu czy hal sportowych zawsze korzystnie wpływa na komfort życia w konkretnej lokalizacji. Wiele młodych osób poszukujących nowego lokum zwraca uwagę na tego typu elementy i choć nie są one decydujące, jeśli chodzi o kwestię zakupu mieszkania, to jednak warto o nich pamiętać.
  • Bezpieczeństwo. Wiele nowoczesnych osiedli mieszkaniowych to zamknięte, monitorowane kompleksy, co w niewątpliwy sposób wpływa na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa ich mieszkańców. Gdy teren jest ogrodzony i stale monitorowany ryzyko kradzieży, włamań i aktów wandalizmu jest mniejsze. Rodzice mają również mniejsze obawy o dzieci bawiące się na osiedlowym placu zabaw. Na bezpieczeństwo wpływają także odpowiednio wyprofilowane krawężniki, niebezpieczne miejsca ograniczone słupkami lub poręczami, domofony i wideodomofony, które pozwalają sprawdzać, kto wchodzi na klatkę schodową i wiele innych podobnych, równie ważnych elementów.

Tereny rekreacyjne. Osiedle przyjazne rodzinom z dziećmi powinno być zielone lub przynajmniej znajdować się w niedużej odległości od miejskiego parku, ewentualnie innych ogólnodostępnych terenów rekreacyjnych. Dzięki dostępności do takich terenów rodzice z małymi dziećmi mają gdzie spacerować i spędzać swój czas wolny. Zielone otoczenie w korzystny sposób wpływa również na samopoczucie, stwarzając namiastkę bliskiego kontaktu z naturą, co pomaga wyciszyć emocje i odprężyć się po wyczerpującym dniu pracy.

Szukasz mieszkania w Dęblinie? Sprawdź ofertę Multimel Nieruchomości - nowe mieszkania Dęblin

Galeria

A1
A1
B1
B1
C1
C1
D1
D1
1
1
1
1
2
2
2
2
4
4
3
3
3
3
4
4
6
6

logo2

Biuro sprzedaży mieszkań i wynajmu lokali użytkowych

Biuro sprzedaży:
+48 502 231 423
+48 516 141 905
biuro@multimel.pl

Sekretariat:
+48 81 75 18 612

Adres:
20-388 Lublin, Dominów 130A