biuro@multimel.pl          +48 502 231 423

   

slajd01
slajd02
slajd03
slajd05
slajd04
Previous Next Play Pause

Choć popularne trendy w aranżacji wnętrz mieszkalnych zwykle utrzymują się na fali przez kilka sezonów, to jednak niemal co roku projektanci zaskakują nas czymś nowym, podsuwając inspirujące pomysły, które mają pomóc w szybkiej metamorfozie niemal każdego wnętrza. Co będzie popularne w tym roku? Na atrakcyjności mają zyskać naturalne materiały, oryginalna, pastelowa kolorystyka, w tym neo mint (stonowany odcień zieleni) i kolory ziemi, funkcjonalność i ekologia.

Środowisko naturalne na pierwszym miejscu

W tym roku projektanci mają inspirować się szeroko pojętą tematyką ochrony środowiska. W związku z tym ich projekty mają bazować na wykorzystaniu naturalnych materiałów, takich jak drewno i kamień, na oryginalnej kolorystce zaczerpniętej bezpośrednio ze świata natury, w tym przede wszystkim na różnych odcieniach zieleni, a także na wysokim poziomie funkcjonalności i trwałości przedmiotów dedykowanych aranżacji współczesnych wnętrz mieszkalnych. Mebel i inne elementy wyposażenia mają być przedmiotami neutralnymi dla środowiska naturalnego, podlegającymi biodegradacji lub przystosowanymi do pełnego recyklingu.

Naturalne materiały

Zgodnie z zapowiedzią nowych trenów w aranżacji wnętrz mieszkalnych cenione mają być wszystkie produkty wykonane z materiałów naturalnych, przede wszystkim z litego drewna, ale i z różnych gatunków kamienia. Największą popularnością ma cieszyć się ciemne drewno, takie jak heban, mahoń i palisander. Popularny ma być również klasyczny dąb i orzech. Zaletą stosowania litego drewna jest jego trwałość, przez co przedmioty wykonane z takiego materiału wpisują się w ogólną koncepcję oszczędzania zasobów naszej planety – raz wykonany przedmiot ma służyć nam przez wiele lat. Przedmioty drewniane mogą być łączone z innymi naturalnymi materiałami, przede wszystkim z kamieniem, co nie oznacza zupełnej rezygnacji ze stosowania metalu i szkła. Podobnie jak w przypadku drewna, również kamienie powinny mieć ciemniejszą barwę. Ich dużym atutem będzie nieregularna faktura czy przyciągające uwagę, oryginalne żyłkowanie.

Subtelna zieleń wraca do łask

W trendach na 2020 rok wciąż przewijają się odniesienia do pastelowych kolorów natury. Na topie ma być przede wszystkim neo mint, czyli dość subtelny, ale i jednocześnie wyrazisty kolor zieleni. Tego typu kolorystyka kojarzy się z naturalnością, harmonią i świeżością. Jest doskonałym wyborem, jeśli chcemy odświeżyć wystrój danego wnętrza, tchnąć w nie odrobinę ożywczej energii, jednocześnie nie rezygnując z jego przytulnego charakteru. Subtelna zieleń będzie doskonałym wyborem do pokoików dziecięcych oraz innych wnętrz mieszkalnych i to niezależnie od tego, czy decydujemy się na bardziej kobiece, czy też typowo męskie aranżacje. Neo mint sprawdzi się jako kolor ścian i element dekorujący powierzchnię ozdobnych poduszek, narzut, zasłon czy innych domowych dodatków.  

Potwierdzeniem popularności neo mint w tym roku mają być różnego rodzaju wydarzenia, które zostaną opakowane w zieloną kolorystykę. Przykładem może być prezentacja pierwszych funkcjonalnych, latających taksówek Uber, kosmiczna misja NASA Mars 2020 Rover czy uroczystość otwarcia najwyższego budynku w Arabii Saudyjskiej.

Równie dużą popularnością, jak neo mint, cieszyć się mają klasyczne, pastelowe kolory ziemi, w tym różne odcienie koloru piaskowego, brązowego, rudego, czerwonego czy koralowego. To ciepłe barwy kojarzące się z naturalnością, budzące pozywane emocje, budujące poczucie przytulności, harmonii, trwałości i komfortu. Tego typu kolorystka ma być obecna nie tylko w dodatkach, ale także w meblach, zwłaszcza w ich tapicerowanych wersjach. Modne mają stać się pastelowe wykończenia foteli, sof, kanap, podnóżków czy puf. Kolory ziemi mogą pojawić się także na krzesłach, półkach, stolikach, wazonach czy lampach. Będą atrakcyjnym uzupełnieniem wnętrza, w którym stawia się na naturalność, funkcjonalność, ciepło i trwałość.

Funkcjonalność ponad wszystko!

Choć o funkcjonalności mebli mówi się od dziesiątek lat, to jednak w 2020 roku ma być to trend dominujący, powszechnie obecny, akceptowany przez większość projektantów. Meble mają być przedmiotami wygodnymi w użytkowaniu, trwałymi, a najlepiej również modułowymi. Dzięki temu będą mogły realizować jednocześnie wiele różnych funkcji, tym samym dostosowując się do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika. Ich modułowość ma również pomóc w wygospodarowaniu większej ilości cennej przestrzeni, przez co wnętrza domów i mieszkań mają stać się bardziej przestronne, otwarte na swoich użytkowników.

Większe znaczenie będzie miał również sposób wykonania mebli, dodatków czy innych domowych sprzętów. Materiały, z których mają być produkowane, powinny być obojętne dla środowiska naturalnego. Jeśli nie ulegają samoczynnej biodegradacji, powinny podlegać recyklingowi. Tradycyjne tworzywa sztuczne mają zostać zastąpione przez zdatny do kompostowania plastik PLA. Meble i inne elementy wyposażenia współczesnych wnętrz mieszkalnych mają być również produkowane z odzyskanych materiałów, takich jak butelki PET. Oczywiście dominującym trendem mają być materiały naturalne, takie jak wspomniane na wstępie lite drewno i kamień.

Rok 2020 ma podążać znanymi już wcześniej, ale wyraźnie pogłębionymi ścieżkami zachęcającymi do zachowania większej równowagi w rozwoju, powstrzymania się od nadmiernego konsumpcjonizmu, a tym samym wzięcia pod uwagę środowiskowych kosztów codziennie podejmowanych decyzji.

Mieszkania mają stać się nie tylko wyraźniej minimalistyczne, ale i znacznie bardziej funkcjonalne. Przedmioty mają być trwalsze, naturalne i użyteczne, tak by zapewniały możliwość ich różnorodnego wykorzystania przez wielu użytkowników. Co ważne, przyszłe zmiany aranżacji nie powinny negatywnie oddziaływać na środowisko naturalne, a zatem nowe przedmioty powinny podlegać biodegradacji lub pełnemu recyklingowi.

Kup nowe mieszkanie od Multimel-nieruchomości - będziesz mogła/mógł wykorzystać najnowsze trendy w stylizacji we własnym mieszkaniu w Dęblinie!

Galeria

A1
A1
B1
B1
C1
C1
D1
D1
1
1
1
1
2
2
2
2
4
4
3
3
3
3
4
4
6
6

logo2

Biuro sprzedaży mieszkań i wynajmu lokali użytkowych

Biuro sprzedaży:
+48 502 231 423
+48 516 141 905
biuro@multimel.pl

Sekretariat:
+48 81 75 18 612

Adres:
20-388 Lublin, Dominów 130A