biuro@multimel.pl          +48 502 231 423

   

slajd01
slajd02
slajd03
slajd05
slajd04
Previous Next Play Pause

Na atrakcyjność konkretnej nieruchomości wpływa wiele czynników. Jednym z nich jest sposób usytuowania lokalu/domu względem kierunków świata. Odpowiednie ustawienie wpływa na parametry termiczne całej nieruchomości oraz na oświetlenie wybranych pomieszczeń, a tym samym na komfort ich użytkowania w różnych porach roku.

Wybór określonego usytuowania nieruchomości powinien uwzględniać specyficzne potrzeby konkretnego użytkownika. Warto zatem zapoznać się z korzyściami i wadami każdego z możliwych ustawień.

Lokalizacja północna

To strona przez większą część dnia zaciemniona, zwłaszcza w okresie zimy, gdy słońce znajduje się nisko na niebie i szybko zachodzi. Od strony północnej powinny znajdować się pomieszczenia niewymagające naturalnego oświetlenia, takie jak łazienka, przedpokój czy hol. Salon od północy będzie ciemny, a przez to mniej przyjemny w odbiorze, a mieszkanie chłodniejsze.

Lokalizacja północny-wschód

To idealny wybór na sypialnię. Pomieszczenie usytuowane w kierunku północno-wschodnim jest rozświetlane wczesnym rankiem, co ułatwia pobudkę. W ciągu dnia ekspozycja na słońce jest ograniczona, dzięki czemu wnętrze sypialni zanadto się nie nagrzewa, a przez to lepiej się w nim zasypia. W związku z tym, że w ciągu dnia sypialnia na ogół jest pusta, nie musimy wybierać na nią pomieszczenia dobrze nasłonecznionego.

Lokalizacja na wschód lub zachód

Pomieszczenie dobrze doświetlone rano lub późnym popołudniem/wieczorem to dobry wybór na kuchnię. Takie wnętrze wymaga umiarkowanego oświetlenia w ciągu dnia i lepszego oświetlenia w porach, gdy przygotowujemy codzienne posiłki – wczesnym rankiem lub pod wieczór. W zależności od własnych preferencji możemy zdecydować się na zlokalizowanie kuchni od strony wschodniej lub zachodniej. Idealnym rozwiązaniem będzie długa kuchnia z oknami skierowanymi na wschód i zachód.

Lokalizacja na południe

Południowa lokalizacja zapewnia najlepszą ekspozycję na słońce i to niezależnie do pory roku. Na południe powinny być skierowane największe domowe pomieszczenia, przede wszystkim salon. Dzięki naturalnemu światłu słonecznemu wnętrze salonu staje się jaśniejsze i ulega optycznemu powiększeniu. Poza tym południowa ekspozycja sprzyja nagrzewaniu się wnętrza i jeśli od tej strony domu znajduje się najwięcej okien, można zaoszczędzić nie tylko na rachunkach za oświetlenie (energię elektryczną), ale i za ogrzewanie.

Wybierz nowoczesne mieszkanie od Multimel.

Galeria

A1
A1
B1
B1
C1
C1
D1
D1
1
1
1
1
2
2
2
2
4
4
3
3
3
3
4
4
6
6

logo2

Biuro sprzedaży mieszkań i wynajmu lokali użytkowych

Biuro sprzedaży:
+48 502 231 423
+48 516 141 905
biuro@multimel.pl

Sekretariat:
+48 81 75 18 612

Adres:
20-388 Lublin, Dominów 130A