biuro@multimel.pl          +48 502 231 423

   

slajd01
slajd02
slajd03
slajd05
slajd04
Previous Next Play Pause

Chcąc się usamodzielnić, większość młodych osób staje przed wyzwaniem znalezienia dla siebie swojego pierwszego lokum. Takie mieszkanie jest najczęściej wynajmowane, nierzadko wspólnie z przyjaciółmi lub partnerem. Z czasem pojawia się jednak potrzeba większego zakorzenienia, co skłania do poszukiwania lokalu na stałe, do zakupu mieszkania na własność lub skorzystania z opcji wynajmu długoterminowego. W tym tekście opowiemy o korzyściach związanych z wyborem tej pierwszej opcji.

Płacimy za własne mieszkanie

Niezależnie od tego, czy mieszkanie kupujemy na własność, czy decydujemy się je wynajmować, musimy liczyć się z koniecznością ponoszenia dość wysokich, stałych kosztów. W przypadku zakupu nieruchomości spłacamy kredyt hipoteczny (chyba że mieszkanie kupujemy za gotówkę), a w przypadku wynajmu, co miesiąc opłacamy wcześniej ustaloną kwotę czynszu. Przy obecnych cenach wynajmu i dość niskim oprocentowaniu kredytu hipotecznego miesięczny koszt utrzymania jest w obu przypadkach podobny. Jeśli zatem mamy zdolność kredytową, inwestycja we własne lokum wydaje się bardziej opłacalna. Spłacamy własne mieszkanie, a nie opłacamy prawa do mieszkania w lokalu, który nigdy nie będzie naszą własnością i którego w razie potrzeby nie będziemy mogli spieniężyć.

Bezpieczeństwo i stabilizacja

Zakup własnego mieszkania oznacza większą stabilizację w życiu. Jest inwestycją w poczucie bezpieczeństwa i atrakcyjną formą lokaty kapitału. W ostatnich latach ceny nieruchomości wyraźnie rosną, zwłaszcza w dużych ośrodkach miejskich, gdzie zapotrzebowanie na nowe mieszkania wydaje się nie mieć końca. Nie warto czekać na spadki cen, bo te w perspektywie najbliższych kilku-kilkunastu lat są mało prawdopodobne. Odkładanie decyzji o zakupie mieszkania na później to strata pieniędzy. Tracisz je na opłacanie wynajmu i na zwlekaniu z podjęciem decyzji zakupowej – ceny mieszkań rosną i koszt ich zakupu z każdym rokiem jest wyższy.

Żyjesz po swojemu

Inwestycja we własne mieszkanie to otwarcie się na szereg możliwości. Po pierwsze, własne mieszkanie możesz urządzić według indywidualnych upodobań i potrzeb, o co w wynajmowanym mieszkaniu może być trudno. Po drugie, przyszłych zmian nie musisz z nikim konsultować. Po trzecie, w Twoim mieszkaniu obowiązują Twoje zasady. Możesz na przykład zdecydować się na zakup psa lub kota, na co nie zawsze zgadzają się wynajmujący. Poza tym, jeśli regularnie opłacasz mieszkanie i spłacasz kredyt, nikt Cię z niego nie wyrzuci – wynajmujący zawsze może rozwiązać umowę najmu.

Oczywiście decyzja o zakupie własnego mieszkania nigdy nie jest łatwa, zwłaszcza jeśli wiąże się z koniecznością zaciągnięcia kredytu na kilkadziesiąt lat. W perspektywie czasu taka decyzja jest jednak niezwykle korzystna. Ceny mieszkań rosną, łatwo je sprzedać lub wynająć. Jeśli w przyszłości będziesz zmieniać lokum, własne mieszkanie zawsze możesz sprzedać i w ten sposób zdobyć środki na zakup nowego, większego lub znajdującego się w innej, atrakcyjniejszej lokalizacji.

Nowe mieszkania w Dęblinie - sprawdź ofertę naszych mieszkań.

Galeria

A1
A1
B1
B1
C1
C1
D1
D1
1
1
1
1
2
2
2
2
4
4
3
3
3
3
4
4
6
6

logo2

Biuro sprzedaży mieszkań i wynajmu lokali użytkowych

Biuro sprzedaży:
+48 502 231 423
+48 516 141 905
biuro@multimel.pl

Sekretariat:
+48 81 75 18 612

Adres:
20-388 Lublin, Dominów 130A