biuro@multimel.pl          +48 502 231 423

   

slajd01
slajd02
slajd03
slajd05
slajd04
Previous Next Play Pause

Zakup pierwszego mieszkania to zwykle jedna z najważniejszych decyzji w życiu każdego człowieka. Dlatego przed jej podjęciem, warto dokładnie rozważyć, czego tak naprawdę potrzebujemy i oczekujemy. Gdy już podejmiemy decyzję, że kupujemy mieszkanie, powinniśmy zastanowić się, czy inwestujemy w nieruchomość z rynku wtórnego, czy wybieramy nowy lokal bezpośrednio od dewelopera.

Mieszkania z rynku wtórnego są na ogół nieco tańsze od nowych lokali, ale odnosi się to głównie do mieszkań wymagających gruntownego remontu. W przypadku świeżo wyremontowanych, luksusowo wyposażonych mieszkań położonych w atrakcyjnych lokalizacjach, ich ceny na ogół dorównują, a niekiedy znacząco przewyższają standardowe oferty deweloperów.

Mieszkanie od dewelopera

Decydując się na zakup mieszkania z rynku pierwotnego, bezpośrednio od dewelopera, zwykle mamy znacznie większy wybór niż w przypadku lokali z rynku wtórnego. Pierwotny rynek nieruchomości, zwłaszcza w dużych miastach wojewódzkich, jest dziś niezwykle rozbudowany. Dzięki temu znalezienie mieszkania w pożądanej lokalizacji, o metrażu, układzie i w cenie dostosowanej do naszych możliwości finansowych jest obecnie stosunkowo proste.

Kupujący nowe mieszkanie od dewelopera, najczęściej mamy możliwość wprowadzenia drobnych ingerencji w wewnętrzny układ takiego lokalu. Możemy decydować o budowie dodatkowych ścianek działowych, rozmieszczeniu gniazdek elektrycznych i innych instalacji. Niekiedy, za dodatkową opłatą, można również zlecić deweloperowi realizację całość prac wykończeniowych. Mieszkanie pod klucz to doskonała opcja dla tych osób, które nie chcą zajmować się poszukiwaniem ekip remontowych i które w momencie otrzymania kluczy do lokalu, chcą mieć możliwość od razu się do niego wprowadzić.

Niewątpliwą zaletą nowych osiedli mieszkaniowych jest również wyższy standard ich wykończenia. Tereny wokół nowych budynków mieszkalnych są atrakcyjnie zagospodarowane, mieszkańcy mają dostęp do nowoczesnych placów zabaw dla dzieci, do terenów zielonych, prywatnych miejsc parkingowych, a niekiedy również do takich udogodnień jak osiedlowa siłownia. Poza tym nowe osiedla są zwykle ogrodzone i monitorowane, co wpływa na poprawę bezpieczeństwa ich mieszkańców.

Największym plusem zakupu mieszkania od dewelopera jest jego nowość. Mieszkanie z rynku pierwotnego łatwo dostosować do własnych potrzeb i zaaranżować w preferowany przez siebie sposób. W przypadku lokali z rynku wtórnego nigdy nie ma pewności, ile będzie kosztował ich remont. Przebudowa układu takiego mieszkania nie zawsze jest możliwa, a koszt wymiany i przystosowania instalacji do własnych potrzeb może być bardzo wysoki.

Sprawdż ofertę mieszkań z rynku pierwotnego od Multimel: mieszkania Dęblin.

Galeria

A1
A1
B1
B1
C1
C1
D1
D1
1
1
1
1
2
2
2
2
4
4
3
3
3
3
4
4
6
6

logo2

Biuro sprzedaży mieszkań i wynajmu lokali użytkowych

Biuro sprzedaży:
+48 502 231 423
+48 516 141 905
biuro@multimel.pl

Sekretariat:
+48 81 75 18 612

Adres:
20-388 Lublin, Dominów 130A